Más ez a nap. Már a bejáratnál érezhető, itt készül valami: a tumultus óriási, bejutni nehéz a csarnokba, hiába, a csoportrangadó van műsoron. A franciák elleni vasárnapi partit hittük ennek, ám Ausztria legjobbjai csütörtök este keresztülhúzták az előzetes számításokat – így a magyar–osztrák lépett elő csoportdöntővé. A lelátón ezúttal kevés az üres szék, a szurkolók is tudják, elkél a segítség, az osztrákok bizony nem fehéroroszok.
De mennyire, hogy nem! Pillanatok alatt lőnek kettőt, majd a továbbiakban is rendre a vendégeknél az előny. A Krim Ljubljanát erősítő Tanja Logvin az ellenvezér, nem nagyon sikerül őt feltartóztatni. Mindazonáltal 6-5-nél végre hazai előnyt mutat a tábla – Kulcsár Anita mesteri gólja kisebb földrengést okoz a csarnokban.
A felek később is inkább a támadást szem előtt tartva, a védekezés fontosságát elfelejtve játszanak, potyognak a gólok, s 8-6-nál lesz először többgólos az előny, ám megnyugodni egy másodpercre sem lehet. A labdával nem sokat találkozó Pálinger Katalint Sirina Irina váltja a kapuban, ami meghozza az eredményt. A nagy kapkodásban ugyanis az ő védéseivel lóg meg csapatunk: a beállóban tarthatatlan Kulcsár találatával 15-11, nem csoda, hogy egyre emelkedettebb a hangulat.
Ez a nap persze, mint jeleztük, más: nem árt még egyszer rögzíteni, a túloldalon nem Fehéroroszország, hanem Ausztria. A különbség jól érzékelhető, hiszen nem telik bele néhány perc, és máris 15-15 az állás.
A felettébb hektikus első félidő vége azonban újra válogatottunké – Tóth Tímea és Nagy Ivett góljával 17-15 után mennek röpke pihenőre a felek.
Kindl Gabriella nemcsak roppantul csinos, nemcsak kedves, de kézilabdázni is nagyon tud. A második játékrész első felében voltaképpen ő jelenti a különbséget a csapatok között. Lövései nem csak pontosak, iszonyatos sebességgel vágódnak a kapuba, érthető, hogy arcáról tán letörölni sem lehetne a mosolyt. Persze, nem egyéni, hanem csapatsportág ez, úgyhogy a Dunaferr kiválóságának parádéja a többiek parádéja is: szép kombinációk, hibátlan zárások eredményezik, hogy hatszor jár túl Rushnatchenko kapus eszén. Persze Nagy is nagy, őt sem lehet megállítani a balszélen – egyértelmű, Kiss Szilárd szövetségi kapitány hatásos magyarázatba foghatott az öltözőben (26-20).
Pálinger tapsol, biztat, Sirinát élteti. Csapat, igazi csapat ez. A társ ma jobb nála, neki javarészt a kispad jut, de onnan is szívét-lelkét kiteszi a sikerért. Radulovics is remek, de a nép Sirina nevét skandálja – és nem csak a győri lokálpatriotizmus miatt. Hálás a publikum mindenért, a lányok meg élvezik a népszerűséget – ki ne tenne ugyanígy a helyükben?
Ferling Bernadett irányításával a későbbieket nézve egy biztató második félidőről beszélhetünk, annak ellenére, hogy 32-25 után már az első harminc percet idézik a mieink. Belefér, hiszen az utolsó bírói sípszó 34-29-nél szólal meg. Ezután csak taps és taps követi, nem kérdés, jogosan. Más volt ez a nap és persze más lesz a holnapi is. Kifelé menet egy tábla hirdeti: a franciák elleni meccsre minden jegy elkelt. Lehet ezen csodálkozni?
Eb-eredmények. D-csoport, 2. forduló:
Magyarország–Ausztria 34-29 (17-15), Győr, 3500 néző. A magyar góldobók: Radulovics 13/6, Kindl 7, Kulcsár és Nagy 5-5, Ferling 3, Tóth 1.
Franciaország– Fehéroroszország 29-27.
A csoport állása: 1. Magyarország 4, 2. Ausztria 2, 3. Franciaország 2, 3. Fehéroroszország 0.
C csoport: Németország–Románia 26-24.
Előre hozott csoportdöntő. Júniusban, amikor az Eb-döntő sorsolásán az akkori szövetségi kapitány, Mocsai Lajos – aki a rendező jogán választhatott, hogy melyik csoportba kerüljön – a D jelű négyes mellett döntött, aligha gondolta bárki is, hogy decemberre megváltoznak az erőviszonyok. A tavalyi világbajnok francia válogatottból hiányzik a kapus, Nicholas és a két átlövő, Szabó Melinda, valamint Myaro. Aki egy cseppet is ért a kézilabdázáshoz, annak nem kell magyarázni, hogy három meghatározó posztról van szó, s így érthető, hogy a francia együttes az első napon Ausztria ellen megközelíteni sem tudta korábbi teljesítményét, s a 36-29-es vereség során az is kiderült, nagyon is sebezhető. Eredetileg magyar–francia csoportdöntőt lehetett várni, de az osztrák győzelmet követően már látszott, a csoportelsőségre a magyar és az osztrák csapatnak maradt esélye. Mocsai Lajos tehát jól választott, a csoportmérkőzések még aligha őrölhetik fel a magyar válogatott erejét. (Sütő)
Ismételhet a Szeged. A női Európa-bajnokság mellett a férfiakra is figyelni kell, hiszen a hét végén az európai kupasorozatok nyolcaddöntőinek visszavágóját rendezik. A Bajnokok Ligájában a Szeged óriási bravúrt hajtott végre Celjében, hiszen a címvédő és Szuperkupa-győztes otthonában 23-23-as döntetlent ért el, s a vasárnap 19 órakor sorra kerülő visszavágón már esélyesebb nagynevű riválisánál, s ezzel a tavalyi sorozathoz hasonlóan elbúcsúztathatja a címvédőt. A Veszprém ugyan 29-28-as hátrányból kezdi az ukrán Zaporizsja ellen a második találkozót, de ha a szombaton 18 órakor kezdődő összecsapáson nem lesz baj a koncentrációval, aligha lehet kérdéses a továbbjutás. Nyugodtan fogadhatja ugyanebben az időben a Dunaferr a lengyel Wroclawot, amelyet már idegenben is 33-22-re legyőzött.