Nem buktattak elnököt

V Í Z I L A B D A Martin György maradt újabb négy évre a Magyar Vízilabda- szövetség elnöke. A vasárnapi rendkívüli tisztújító közgyűlésen a titkosan szavazó küldöttek közül 95-en voksoltak rá, és 70-en támogatták az ellenjelöltet, Dala Tamást, a volt sokszoros válogatott pólóst, a Nemzeti Sportuszodák igazgatóját.

MTI
2004. 12. 06. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hetek óta zajlott a színfalak mögött a harc, a kampány, nem túlzás, két táborra szakadt a sportág. A kérdés adja magát: mi lett volna, ha az athéni olimpiát sikertelenül zárjuk? Akkor észérvek nélkül egymásnak esnek a felek? A sportág szerencséjére, mindanynyiunk hatalmas örömére a Kemény Dénes vezette férfiválogatott nem talált legyőzőre a görög fővárosba, Sydney után ismét a dobogó tetejére állhatott, ami azonban mint látjuk, nem egyenlő a nyugalommal.
De a vasárnapi elnökválasztást követően talán joggal bízhatunk abban, hogy az urak, félretéve egyéni ambíciójukat, közösen dolgoznak tovább a vízilabda sikeréért. Dala Tamás, Martin György-gyel szemben alulmaradó elnökjelölt, valamint Bodnár Zsigmond, a T-Mobile magyarországi vezérigazgató-helyettese, a volt balkezes pólós megválasztásáért kardoskodó vezető elsőként gratulált a régi-új elnöknek, ami jó jelnek tekinthető.
A margitszigeti Thermál Hotelben 11 óra helyett 11.30-kor kezdődött a tisztújító közgyűlés, amelynek kétség kívül az elnökválasztás volt a legizgalmasabb pontja. Martin György beszámolójában megerősítését kérte, hangsúlyozva, hogy az elnökséget ért vádakkal szemben nemcsak az állami pénzek megszerzésére törekedtek, hanem a szponzori bevételek növelésére is. Grafikonokkal, ábrákkal illusztrálva mutatta be, hogy az elmúlt négy évben a szövetség összbevételének 72 százaléka folyt be szponzori forrásból. „Ez az öszszeg hozzávetőlegesen egymilliárd forint körül van” – mondta Martin György, majd hozzáfűzte, hogy 2004-re a jelentős, több tíz milliós kinnlevőségek ellenére szerény nyereséggel számol.
Dala Tamás ellenjelölti minőségében mindenekelőtt az utánpótlásképzés, a vízilabda-iskolák továbbfejlesztésének fontosságáról beszélt, leszögezve, hogy eddig játékosként a pólóból élt, ezután pedig, ha megválasztják elnöknek, a pólóért szeretne élni, tenni. Ehhez lehetséges szponzori pluszforrásként a Wallis cégcsoportot nevezte meg, amelytől évi 50-80 millió forint támogatás érkezhet, s ezt a summát akkor is szeretné a magyar pólóba „behozni”, ha nem mellette dönt a közgyűlés.
A vezetésváltást szorgalmazók élén álló Bodnár Zsigmond Dala Tamás programja mellett érvelve fogalmazott meg kritikákat a Martin György vezette elnökségnek címezve, ám a voksolás végeredménye szerint hiába. A változtatás szándéka erős kisebbségben maradt, különösen azt követően, hogy az elnökség tagjaként szót kérő háromszoros olimpiai bajnok Gyarmati Dezső elutasította a „megosztó akarat” jelentkezését. Úgy fogalmazott, hogy méltatlan lenne a magyar pólóhoz egy sikeres, hibáktól ugyan nem mentes, de jól működő vezetést leváltani.
A titkos szavazáson (amelyet felettébb elkeserítő, érthetetlen módon kétszer kellett megejteni, hiszen az első szavazás alkalmával hiba csúszott a gépezetbe: pecsét nélküli cetliket osztogattak szavazólap gyanánt…) 95 voksot kapott Martin György, 70-et Dala Tamás, így a régi-új elnök – aki nyolc éve került a szövetség élére – folytathatja tovább munkáját a tisztségben a következő négy esztendőben is.
„Együtt kell dolgoznunk tovább, hogy a magyar vízilabda jó, sőt ha lehet, még jobb legyen. Magának a voksolásnak a kimenetelét arányát úgy értékelem, hogy az elmúlt időszak igazolt minket mind az eredmények, mind a pénzügyi háttér tekintetében. A nem rám szavazók pedig azt az üzenetet küldték, hogy nyilván voltak olyan hibák, amelyeket ki kell javítani. Ami a legfontosabb napi teendőket illeti: mielőbb meg kell szerveznem a december 22-i magyar–szlovák válogatott férfimérkőzést, és tető alá hoznom a megállapodást olimpiai bajnok csapatunk szövetségi kapitányával, Kemény Dénessel, akivel a szerződéshosszabbításról elviekben már egyezségre jutottunk, de az anyagi háttér még hiányzik a megállapodás aláírásához” – mondta alkalmi székfoglalójában Martin György. A vita után kezdődhet, avagy folytatódhat az érdemi munka.

FÉRFIBAJNOKSÁG, 9. forduló: Eger–FTC 8-5, Szeged–BVSC 10-9, Szentes–UTE 8-10, Szolnok–Domino 2-13, Ybl–Vasas 2-11, Neptun–OSC 3-11. Az állás: 1. Domino 16 pont, 2. Eger 16, 3. Vasas 16, 4. FTC 14. NŐI BAJNOKSÁG: Szentes–Dunaújváros 10-15.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.