Befejezés helyett jól kezdett

Az athéni olimpia után még a visszavonulás gondolatával is eljátszadozott, ehhez képest az idei hazai fedett pályás öttusa idénynyitó végén, vasárnap este már a dobogó második fokára léphetett fel Balogh Gábor. Ilyet még soha nem tett a kétszeres egyéni világbajnok, olimpiai ezüstérmes kiválóság, sőt, még egyszer sem fejezte be e hagyományos viadalt mostanáig. Pályafutása befejezése helyett tehát jól kezdte az új évet, s most arra készül, hogy jól is folytassa.

2005. 02. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A múlt hét végi hagyományos fedett pályás idénynyitó viadal talán visszaadta azoknak a hitét, akik a magyar férfi öttusa válságát látták a 2004-es eredmények mögött. Tavaly sem az olimpián, sem a többi világversenyen nem született egyéni érem, a csapat- és váltóeredmények sem úgy jöttek, mint korábban. Ehhez képest most, a szezonkezdő budapesti megméretésen jónak mondható mezőnyben Balogh Gábor a litván Európa-bajnok klasszis, Edvinas Krungolcas mögött második lett, s még három tehetséges fiatal (Tibolya Péter, Németh Norbert, Pajor Tamás) is beverekedte magát az első tíz közé. Mi Baloghot faggattuk, aki a számára balul sikerült, 8. helyet hozó athéni olimpia után tudta összeszedni magát.
– Azt nehezen lehetne mondani, hogy a fedett pályás idénynyitó az ön versenye lenne. Eddig mindig közbejött valami.
– Volt, hogy autóbalesetet szenvedtem, volt, hogy megbetegedtem, eddig nemhogy érmet nem nyertem, még soha be sem fejeztem ezt a versenyt. Több alkalommal csak váltóban indultam el, lehet, hogy ez hiba volt. Idén aztán úgy gondoltam, ha a többieknek jó, nekem sem árt a versenyrutin visszaszerzése, s szerencsére semmi nem jött közbe.
– Ezzel az ezüstéremmel nagyszerűen kezdte az évet, főleg ahhoz képest, hogy pár hónappal ezelőtt még a visszavonulás is megfordult a fejében. Komolyan gondolta?
– Őszintén szólva nem annyira, de nagyon el voltam keseredve. Egészen jól ment az évközi versenyeken, csak éppen a fő eseményen, az athéni olimpián nem. Ezek után sok mindent tisztáznom kellett magamban. Arra jutottam, hogy újra meg kell adnom magamnak az esélyt, mert érzem, hogy rejlenek még bennem jó eredmények.
– Ezekhez viszont a hírek szerint másképpen jutna el, mint eddig. Hogyan változott a felkészülési háttere?
– Meguntam, hogy 1997 óta szinte folyamatosan egyedül, egyéni tervvel edzek. Visszatértem a csoportos felkészüléshez, ez sokkal kevésbé monoton, no és bizonyos terheket is levesz a vállamról. Eddig otthon is „öttusáztam”, szakmai problémákon morfondíroztam, most ez legyen az edzők dolga, én meg pihenhetek, szórakozhatok.
– Vívásban mestert váltott. Miért?
– Kulcsár Győző jó ember és szakember, amit az eredményei is bizonyítanak, de, vélhetőleg az én hibámból, nem fejlődtem vele, sőt. Ezért visszatértem Hegedűs Ferenchez, akivel dolgoztam már egy évet, s akkor jól ment a páston.
– Az utóbbi években nem az lehetett a hiba, hogy túl nagy terhet tett a saját vállára? A sydneyi olimpiai ezüstérmet például kudarcként érte meg.
– Nem hinném, de az biztos, hogy most nem mondom ki a versenyek előtt, mint Athénnal kapcsolatosan, hogy mindenképpen nyerni akarok. Odamegyek és nekiindulok, magamban meg úgy is tudom, hogy az első három közé vágyom.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.