Jakabos és Cseh továbbjutott

Ú s z ó V B

Munkatársunktól
2005. 07. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Végleges adatok szerint 147 ország 906 versenyzője (530 férfi és 376 nő) nevezett a montreali „vizes” világbajnokság úszóviadalaira. Érdekesség, hogy minden résztvevő nemzetnek akad mindkét nembéli képviselője. Mi, magyarok három férfi és négy hölgy úszóval veszünk részt a seregszemlén, közülük Risztov Éva 400 m gyorson, Boulsevicz Beatrix 100 m pillangón, Bodor Richárd és Flaskay Mihály 100 m mellen nem járt sikerrel a kezdő napon. Jakabos Zsuzsanna viszont élete első felnőtt vb-jén előbb a középdöntőbe, majd a fináléba került. A 16 éves pécsi lány a Montrealt megelőző, és számára 2 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzérmet hozó budapesti junior Eb-t idézően teljesített, este bő egy másodpercet javított délelőtti eredményén. Egyéni legjobbjától ugyan elmaradt, a 2:16,30 perc ahhoz viszont még éppen elegendőnek bizonyult, hogy a nyolcadik idővel beférjen a döntőbe. Pedig első úszása után még azt nyilatkozta: „Itt nincs sok keresnivalóm…” Mégis van.
Risztov Évának – Nagy Rékával együtt – sajnos 1500 méter gyorson sem volt: nem jutottak a döntőbe. Cseh László ellenben 100 m háton az 5. legjobb idővel középdöntős.
Hamar „bepottyant” az első világcsúcs a montreali medencébe: a dél-afrikai Roland Schoeman az 50 méter pillangó elődöntőjében egy századmásodpercre megközelítette a 23 másodperces álomhatárt (23,01 mp). A korábbi csúcstartó, az amerikai Ian Crocker a döntőben persze revánsot vehet rajta. Négy számban már bajnokot is avattak, s egyikben sem született meglepetés: 400 m gyorson a nőknél az olimpiai bajnok francia Laure Manaudou, a férfiaknál az ausztrál Grant Hackett győzött; a 4x100 méteres gyorsváltóban a nőknél az Athénban is első ausztrálok, a férfiaknál pedig a világcsúcstól mindössze hat tized másodperccel lemaradt amerikaiak csaptak elsőként a célba. Hackett sporttörténelmet írt azzal, hogy immár negyedik vb-jén szerzett aranyérmet, ez korábban soha senkinek nem sikerült. Az 1500 m-en olimpiai bajnok klasszis győzelme után azon kesergett, hogy legnagyobb riválisa, Michael Phelps meglepetésre nem jutott a döntőbe. Az amerikai fenomén a 4x100 m-es gyorsváltó tagjaként egy aranyéremmel vigasztalódott.
Férfi vízilabdában, mint ismert, a spanyolok 17-2-re kiütötték Kubát, így ők találkozhatnak a címvédő Kemény-gárdával magyar idő szerint a szerda hajnali negyeddöntőben. A további párosítás: Oroszország–Horvátország, Szerbia-Montenegró–Románia, Görögország– Olaszország.
A nők tegnap már a négy közé jutásért játszottak, a mieink a németekkel. Válogatottunk 0-1-ről a 3. harmad végére 9-2-re fordított, s bár a mérkőzés lapzártánk után ért véget, bízhattunk a győzelemben.




Eredmények.


Úszás.
Férfiak, 400 m gyors:
1. Grant Hackett (Ausztrália) 3:42,91 perc;


4x100 gyorsváltó:
1. Egyesült Államok (Michael Phelps, Neil Walker, Nate Dusing, Jason Lezak) 3:13,77 p.


Nők: 400 m gyors:
1. Laure Manaudou (Franciaország) 4:06,44 p (Risztov Éva nem jutott a döntőbe);


4x100 m gyorsváltó: 1. Ausztrália (Jodie Henry, Alice Mills, Shayne Reese, Lisbeth Lenton) 3:37,32 p.

Műugrás.
Férfi szinkrontoronyugrás:
1. Dmitrij Dobroszkok, Gleb Galperin (Oroszország) 392,88 pont;


női 3 méteres szinkronműugrás:
1. Li Ting, Kuo Csing-csing (Kína) 349,80.
Vízilabda
Férfiak, negyeddöntőbe jutásért:
Spanyolország–Kuba 17-2,
Olaszország–Egyesült Államok 6-5,
Horvátország–Ausztrália 10-6,
Románia–Németország 6-5.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.