Leállt az uszoda építése

Munkatársunktól
2006. 04. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnap a Margitszigeten a Duna áradása miatt teljesen leálltak a munkálatok a július 26. és augusztus 6. közötti budapesti úszó Európa-bajnokság színhelyéül szolgáló uszoda építkezésénél. „Van egy hónap tartalék az építkezés ütemében, ám ha sokáig tartósan magas lesz a vízállás, igen feszített tempóban kell dolgoznunk” – szögezte le Keszthelyi Péter. A beruházás főmérnöke hétfőn külön engedéllyel bemehetett a Margitszigetre, ahol megnézte, történt-e valami rendkívüli a Hajós Alfréd uszoda két új medencéje körül, de szerencsére egyelőre nincs nagyobb vész. A főmérnök úgy véli, problémát az jelentene, ha egy hónapig tartósan magas maradna a vízszint, a két új medence – a tízpályás, ötvenméteres úszómedence, valamint az új műugró – burkolási munkáival ugyanis még nem végeztek, ugyanakkor ezeket most tele kellett tölteni, nehogy az ár miatt alulról óriási nyomóerőt kifejtő víz felnyomja az aljzatot, vagy áttörje a lefolyók tolózárját. „Ahhoz, hogy a medencékből leengedhessük a vizet, legalább öt méterig kell visszamennie a Dunának a jelenlegi nyolc és félről, addig sajnos csak a felső szerkezeteket tudjuk építeni” – jelentette ki a főmérnök.
Keszthelyi ugyanakkor jelezte, a most kiesett időt később csak úgy lehet behozni, ha az uszoda elkészültekor valamennyi illetékes szakhatóság rendkívüli eljárásban adja ki az engedélyeket. „Ha ugyanolyan rugalmatlanság lesz tapasztalható, mint az építési engedély kiadásánál, akkor alighanem keresztet vethetünk az Eb-re” – hangzott a főmérnök drámai jóslata.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.