Vívóink július elején a törökországi Izmirben két aranyat és két ezüstöt begyűjtve az utóbbi évek legjobb Eb-szereplését produkálták, s a darabszámot tekintve az érmekből a jövő hét végén kezdődő torinói világbajnokságon sem lenne szabad alább adniuk. Legalábbis a Magyar Vívószövetség tegnapi sajtótájékoztatóján az hangzott el, hogy négy érem megszerzése az elvárás. A szakvezetés mindezt le is bontotta az egyes fegyvernemekre; eszerint versenyzőinknek párbajtőrben két, kardban és tőrben egy-egy medált kellene szállítaniuk, s együttesen 23 olimpiai pontot. Emlékezetes, hogy Izmirben a párbajtőrözők igencsak kitettek magukért, hiszen Kovács Iván és a férfi- csapat arany-, a női ezüstérmes lett, míg a másik második helyet férfi kardcsapatunk jegyezte. Torinóba női tőrözőink is éremért mennek, mégpedig az „egységben az erő” mottóval ugyancsak csapatban éreznek esélyt arra, hogy dobogóra állhassanak. Ha vb-ről van szó, ez igaz a többiekre is. Mert amint Kovács Tamás technikai igazgató emlékeztetett, egyéni világbajnokunk legutóbb 1992-ben (!) volt, akkor női párbajtőrben Horváth Mariann nyert. Kardban Nébald György (1990), férfi párbajtőrben Pap Jenő (1982), női tőrben Bóbis Ildikó (1974), férfi tőrben pedig Fülöp Mihály (1957) az eddigi utolsó egyéni vb-aranyérmesünk.
Így aztán itt lenne az ideje kicsit belejavítani ebbe a felsorolásba. Akik ezt megtehetik, azaz a vb-csapat, párbajtőr, férfiak: Boczkó, Imre, Kovács I., Fekete; nők: Nagy T., Hormay, Tóth H., Szász; kard, férfiak: Nemcsik, Decsi, Lengyel, Lontay; nők: Nagy O., Csaba, Sznopek, Varga; tőr, férfiak: Mazza, Szabados, Huszka, Berjozkin; nők: Knapek, Mohamed, Varga G., Újlaky (csak csapat), Varga K. (egyéni).
Ötkarikás krónika. Bemutatták Hencsei Pál és Ivanics Tibor Magyar vívók az olimpiai játékokon című könyvét, amely az ötkarikás játékon eddig pástra lépett 179 vívónk valamennyi eredményét – beleérve a selejtezőket – tartalmazza, s további érdekességekkel szolgál.
Von der Leyen felelős az amerikai vámok kivetéséért a Liga politikusai szerint
