A magyarok a nyitószámban, a lövészetben másodikok lettek, majd megnyerték a vívást, amivel az élre ugrottak, és bár hatodikként fejezték be az úszást, összetettben megőrizték első helyüket. A lovaglásban a nagy rivális oroszok „elszálltak”, a fehéroroszok azonban éppúgy hibátlanul teljesítették e próbát, mint a mieink. Így a futásra 8 másodperc előnye maradt a magyar váltónak, amit az első ember, Horváth Viktor 18-ra növelt, és az aranyérem sorsa ezzel el is dőlt. Másodikok lettek a fehéroroszok, harmadikok – nem kis meglepetésre – a kínaiak.
A Horváth Viktor, Fülep Sándor, Kállai Ákos trió 2001-ben Millfieldben és tavaly Varsóban ugyanebben a felállásban nyert vb-t, nem csoda, hogy Horváth Viktor kijelentette: „Amint ebben az összetételben mindig, úgy most is jó hangulatú versenyt hoztunk össze, ezzel együtt kicsit nehezebb volt nyerni, mint máskor.” Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány pedig a hagyományos viadal csapatezüstjét és Horváth Viktor egyéni második helyezését méltatva is mondhatta: „Ez hatalmas csapat. Ma is bizonyították, hogy mennyire együtt vannak, egymásért futottak a végén. Mindig jól lőnek, így most is, nagyszerűen vívtak, lovaglásnál pedig egyszerűen megették ezt a kiskutya pályát. A hagyományos verseny után egy kicsit csalódott voltam, mert azzal a teljesítménnyel, amit Horváth Viktor és a csapat nyújtott, tízből kilenc alkalommal győzni lehet. Ez csak akkor nincs így, ha valakinek a mezőnyből a szokásosnál sokkal jobban kijön a lépés. Nem hibáztunk igazán a hagyományos versenyben sem, de a váltóban még ennél is jobb teljesítményt nyújtottunk, így teljesen megérdemelten győztünk.”
A nők mestere, Kulcsár Antal ennyire már nem lehetett elégedett, hiszen a hagyományos csapatverseny harmadik helyezése után a váltó ötödik lett, egyéniben a 10. Vörös Zsuzsa zárt legelöl. Az összkép viszont kedvező: a magyarok egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel a harmadik helyen végeztek az éremtáblán a nőknél tarolt lengyelek és a litvánok mögött.
Rapid délelőtti friss – Lesz még V4 + videó
