Elfutott a mezőny Vörösék mellett

Bár három szám után vezetett, a lovaglást elrontotta, így végül csak a tizedik lett Vörös Zsuzsanna a guatemalai öttusa-világbajnokság hagyományos női versenyében. Csupán szépségtapasz, hogy csapatban a Vörös, Füri Csilla (egyéniben 16.), Máthé Vivien (17.) összeállítású magyar válogatott bronzérmet szerzett. A győzelemnek egyéniben – Marta Dziadura révén – és csapatban is lengyelek örülhettek. A férfiverseny tegnap lapzártakor még tartott.

MTI
2006. 11. 20. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egyéniben olimpiai és háromszoros világbajnok Vörös Zsuzsa jól kezdte a versenyt. Magabiztosan lőtt (180 kör), majd kifejezetten jól vívott (20 győzelem, 11 vereség – 944 pont), ami után máris az élre állt. Első helyezését úszásban megőrizte, ami nem meglepetés, hiszen ez a szám az egyik erőssége. Három tusa után 52 ponttal vezetett az akkor második helyezett orosz Muratova és 104-gyel a harmadik egyiptomi Fahrit előtt.
A lovaspályán kiderült, hogy leginkább Marta Dziadurától kell tartania. A lengyel versenyző az ötödik helyezettként vágott neki a lovaspályának, hibátlanul teljesítette, és köztudomásúan a legjobb futók közé tartozik. A végső győzelem reményében Vörösnek is hibátlanul vagy legalábbis a maximális 1200 ponthoz közel kellett volna lovagolnia, ám ez nem sikerült neki. Hiába haladt jól a pálya nagy részén, a négyes számú akadálynál azonban bukott, majd vert, időtúllépése is lett, így végül csak 980 pontot szerzett. A lovaglással idén már több Világkupa-versenyen is akadtak gondjai, nem egyedi problémáról lehet szó. A negyedik tusával elszálltak az érmes esélyei. A futásnak hatodikként vágott neki, de nemhogy feljebb jött volna, még öten megelőzték.
A másik két magyar közül Füri elfogadhatóan lőtt, jobban vívott, a szokásosnál kissé visszafogottabban úszott, majd 1104 pontot lovagolt. A zárószámnak tizenegyedikként vágott neki, az ő esetében még érthetetlenebb a visszaesés, hiszen ő kitűnő futó. Máthé ugyanannyit lőtt, mint Füri, rosszabbul vívott és úszott nála, viszont hibátlanul és szintidőn belül lovagolt. A futás előtt nyolcadik volt, a 3000 méter során azonban kilencen megelőzték. Az újonc és csak egyéniben indult Alekszejev Tamara szépen küzdött, teljesítette a tőle elvárhatót.
Terescsuk példája mutatja, hogy futásban szinte csodát lehet tenni. Csupán huszadikként vágott neki az utolsó tusának, mégis feljött másodiknak, sőt kis híján még a győztes Dziadurára is felfutott.
Vörös Zsuzsanna érthetően nem volt boldog, de túlzottan csalódott sem a verseny után: „Nem is emlékszem, utoljára mikor kellett ennyire megdolgoznom a pontokért. A selejtezőben például rosszul lőttem, ötösöm is volt. Emiatt a verseny előtti napon két órát töltöttem a lőtéren, hogy jobban menjen, ennek köszönhetően legalább a 180 kör meglett. Az úszásban szerencsétlen sorsolás folytán szélső pályára kerültem, s mivel a medence nem feszített víztükrű volt, a hullámzás miatt egy-másfél másodperccel lassabb voltam a vártnál. A lovaglás csalódás a számomra, mert nem volt olyan nehéz a pálya, hogy ne lehetett volna hibátlanul teljesíteni. Nagyon kifutottam magam a kemény pályán, persze ha kedvezőbb pozícióból indulok, lehet, hogy még tudtam volna mozgósítani tartalékokat. Néha ilyen versenye is lehet az embernek, ez is belefér egy pályafutásba.”

Eredmények: Egyéni: 1. Dziadura (lengyel) 5356 pont, 2. Viktorija Terescsuk (ukrán) 5332, 3. Omnia Fahri (egyiptomi) 5308, … 10. Vörös Zsuzsanna 5180, … 16. Füri Csilla 5092, 17. Máthé Vivien 5068, … 23. Alekszejev Tamara 4912. Csapat: 1. Lengyelország 15 692 pont 2. Nagy-Britannia 15 412 3. Magyarország 15 340.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.