Nagy Tímeával még azelőtt beszélgettem, hogy megtudta a végeredményt, de cseppet sem tűnt feszélyezettnek. „Egy díjat már kaptam, a férjem megválasztott az évszázad asszonyának. De hogy ne bízzam el magam, elmondta, nem lesz könnyű megvédenem a címemet. Mindenekelőtt az alvásra fordított órák számában, ezenfelül főzésben és az ő focis gönceinek a mihamarabbi kimosásában kell előrelépnem” – adott háttérmagyarázatot. Miután kiderült, hogy ő az első, a jókedve természetesen nem hagyott alább: „Hazudnék, ha azt állítanám, hogy ez a cím olyan fontos, mint az olimpiai vagy világbajnoki arany, de a teljes pályafutáshoz hozzátartozik. Nekem arról árulkodik, hogy számon tartanak, fontosnak ítélik az eredményeimet, szeretettel gondolnak rám.” Ez a legkevesebb. Némi hiányérzettel azt mondhatjuk, sajnos csak egy zárt, egyre szűkülő körben gondolkoznak így. Nagy Tímea olimpiai és világbajnok, Az év sportolója, ezenfelül három gyermek édesanyja – mi kell még ahhoz, hogy valakiből példakép váljon? Egyre nehezebb a korszellemmel dacolni.
A második helyezett, Benedek Dalma sem volt csalódott: „Bíztam benne, hogy az első háromba bekerülök, itt lehetek a gálán, a többi már nem olyan fontos, mert nem rajtam múlik.”
A férfiak között győztes Cseh Lászlónak tavalyi kellemetlen élményét ellenben még nem sikerült felednie. „Egy éve izgatottan, bizakodva jöttem, és csalódottan távoztam, mert nem engem választottak meg Az év sportolójává. Az idén már nem veszem annyira komolyan. Ha néhány éven keresztül meg tudom védeni a címemet, akkor talán visszatér a kezdeti lelkesedés” – mondta a margitszigeti Európa-bajnokság kétszeres aranyérmese arról árulkodva, hogy bár játék a szavazás, de komoly játék.
Fábiánné Rozsnyói Katalin az idén már hatodszor, méghozzá zsinórban hatodszor lett Az év edzője. Kérdésemre bevallotta, most már csak játéknak tekinti a voksolást, de az első elismerésre évekig várt, olykor kellemetlen szájízzel távozva a gálaműsorról. „Nem tervezem a hatodik győzelemnél megállni, még legalább kétszer szeretnék nyerni. Persze nem magam miatt. Ez ugyanis azt jelentené, hogy a tanítványaim továbbra is bővelkednek a sikerekben” – mondta Kati néni.
Fábiánné eszerint a csúcsra jutott, hiszen versenyzői a szegedi világbajnokságon mind a kilenc aranyérmet itthon tartották. Ebből Kovács Katalin és Janics Natasa hatot-hatot, így a csapatkategóriában az első helyezésük sem lehetett kérdéses. „Három évvel ezelőtt még másképp terveztem az életemet, ezért most óvatosan beszélek a jövőről, de még két év múlva szeretnék itt lenni” – értékelt Kovács Katalin. Janics Natasa szokása szerint könnyedebben fogalmazott: „Rengeteg időt töltünk együtt, mégis ritkán bulizunk közösen. Ezt szeretnénk ezen az estén bepótolni.”
A mulatozásból csak Angyal Zoltán maradt ki, aki betegsége miatt nem jelenhetett meg az estélyen. Ennek ellenére senki nem vitatja, 2006-ban ő volt a legeredményesebb szövetségi kapitány.
Schobert Norbi: Schmuck Andornak eltitkolt menyasszonya volt, teljesíti az utolsó kívánságát
