Egy arany, öt ezüst, két bronz a vasárnapi termés

Hazánk harmadik az éremtáblán.

Lipiczky Ágnes
2015. 08. 23. 8:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vasárnapi A-döntők során Vad Ninetta volt a magyarok első színre lépője az Idroscalo-tavon. Mórocz István tanítványa bár nem K-1 200 méteren szerezte meg a világbajnoki indulás jogát, a szövetség úgymond rábízta a kvótaszerzést ezen a távon.

A fiatal versenyző szombaton remek versenyzéssel az ötödik legjobb idővel kvalifikálta magát a döntőbe, és már a fináléba jutással meg is szerezte a riói indulói helyet. Vad ennek tudatában felszabadultan állt oda a rajthoz a fináléban, amelyben a kilencedik helyen zárt.

Vad Ninetta fellépése után öt olyan szám következett, amely nem szerepel az olimpia programján. Elsőként Takács Kincső szállt vízre, aki a Lakatos Zsanettal C-2 500 méteren megszerzett bronzérem után C-1 200 méteren is éremért küzdött. A győriek fiatalja a bolgár Sztamenova mögött a második lett.

Lantos Ádám és Nagy Péter a C-2 200 méter középfutamaira egy kicsit változtatott az evezési stílusán, amellyel hatékonyabban tudtak versenyezni az Idroscalo-tó hullámos, „lötyögős” vízén. A győri versenyzők húzása bejött, hiszen egy helyet előrébb tudtak lépni a moszkvai világbajnokságon megszerzett ötödik helyükhöz képest, ezúttal a negyedik helyen zártak.

A világbajnokság legszínesebb egyénisége kétségtelenül Homonnai Luca és Douchev-Janics Natasa. A K-2 200 méteren szereplő magyar párosból Homonnai zöld, Douchev-Janics pink színűre festett hajjal szállt vízre, de nem csak bohémságukkal tűntek ki a mezőnyből: a szolnoki második válogatóra összeült páros elképesztő gyorsaságának köszönhetően a második helyet szerezte meg a fináléban.

Homonnai Luca és Douchev-Janics Natasa is mérges volt a finálé után. Előbbi önmagára, utóbbi a fehéroroszokra. „Friss az élmény, és nehéz megemészteni, hogy elrontottam a 200 méter sztrókolását, és ez elég elszomorító egy világbajnokságon” – mondta a mindössze 16 esztendős Homonnai.

„A fehéroroszok késve jöttek a rajthoz, sokáig vártunk rájuk, és a rajtnál én bele is húztam, megbillentünk. 150 méterig remekül futott alattunk a hajó, azt hittem, nyerünk, de a végén bejöttek elénk a fehéroroszok” – tette hozzá Douchev-Janics.

Férfi C-4 1000 méteren az elmúlt két évben egy-egy bronzérem jutott csapatainknak a világbajnokságon. Most természetesen többre vágyott a Ludasi Róbert által felkészített, gardírozott egység, amely ezúttal is a harmadik helyen zárt.

Medveczky Erika bár már az idén sokat lépett előre K-1 500 méteren, ezúttal is a hosszabbik távon 1000 egyesben sikerült az indulási jogot kiharcolnia. Abban a számban, amelyben a két évvel ezelőtti duisburgi világbajnokságon már aranyérmes volt. Most sem adta alább, majd két hajónyi előnnyel nyerte meg a számot.

„Nagy volt a szembe szél, és tudtam, hogy a többiek nem bírják a hajrát. Az utolsó 250 méter már örömkajakozás volt. Szerencsére ugyanolyanok voltak a körülmények, mint Duisburgban” – nyilatkozta helyszíni tudósítónknak a friss világbajnok.

A nap egyik legfontosabb számában, női K-4 500 méteren Fazekas-Zur Krisztina révén (Kárász egyesben, valamint Szabó és Kozák a páros győzelemnek köszönhetően már szombaton szerzett egy-egy kvótát) újabb olimpiai kvóta landolt a magyar csapatnál. Női négyesünk azonban elvesztette 2009 óta tartó veretlenségi sorozatát miután kikapott a fehérorosz csapathajótól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.