Azt gondolom, egyetlen európai válogatott sincs olyan helyzetben, hogy elégedett lehet, és kiemelkedő favoritként utazhat a világbajnokságra – Gareth Southgate ugyan a legutóbbi vb-n negyedik helyig, a tavalyi Európa-bajnokságon pedig ezüstéremig vezette Angliát, de az esélyesség terhére nincs szüksége.
Southgate jobban menekül a Netflix, mint a kiesés elől
Az angol labdarúgó-válogatottnak van mit helyre hoznia a Nemzetek Ligája-rajt után, de Gareth Southgate szövetségi kapitánynak fontosabb a világbajnokság, mint az aktuális sorozat.

Mi tagadás, a Nemzetek Ligájában nem is nyűgözte le az angol válogatott a szurkolóit, három meccsen két pont és egy, tizenegyesből elért gól a mérlege.
Ennek ellensúlyozására az angoloktól kedd este, Magyarország ellen nem csupán győzelmet, hanem meggyőző játékkal elért sikert vár a közvélemény, ez viszont nem feltétlenül passzol Southgate stílusához. A kapitányt még a tavalyi Eb-menetelés során is érte kritika a túlzottan konzervatív játékfelfogás és a kreatív játékosok, elsősorban Jack Grealish padoztatása miatt. A németek ellen éppen az ő becserélése eredményezte az angolok legjobb fél óráját a három nyári Nemzetek Ligája-mérkőzésen, Southgate-től mégis kritikát kapott a meccs után.
További Sport híreink
A kapitány pedig nemcsak az esélyesség terhétől tart a világbajnokság kapcsán, a csapatát is óvatosan állítja össze, s alighanem ez fokozottan igaz lesz majd a Nemzetek Ligája-csoportkör utolsó kettő, szeptemberben sorra kerülő fordulójában, hiába kell esetleg a kiesés ellen játszania Angliának, amely jelenleg a négyes utolsó helyén áll.
– Természetesen el akarjuk kerülni a kiesést, de nem ez az elsődleges szempont számomra. Nem akarom úgy megterhelni a csapatot, hogy komoly sérülés legyen a vége, és elveszítsünk egy játékost a világbajnoki keretből, amiért rosszkor vetettem be – mondta Southgate, akinek 2024-ig szól a szerződése, de a kritikákra felelve elejtett egy fél mondatot, mely szerint nem fog tovább maradni a kispadon, mint amíg szívesen látják.
Nem Anglia az egyetlen európai sztárválogatott, amely rosszul szerepel a Nemzetek Ligájában, a címvédő és világbajnok Franciaország például már biztosan nem nyerheti meg csoportját. Ez persze aligha vigasztalja Southgate-et, a Netflix-pletykák pedig kifejezetten felbosszantották. Amikor a kapitányt a világbajnokságot felvezető, az angol kerettagok feleségeit, barátnőit követő esetleges sorozatról kérdezték, sokkal határozottabb választ adott, mint a futballal kapcsolatos felvetésekre.
Nem örülnék neki, és meglepne, ha a játékosainkat érdekelné ilyen, hiszen a focira akarunk koncentrálni.
Hogy a sorozatból lesz-e valami, az a jövő zenéje, de ebből a szempontból Southgate boldog lehet, hogy nem kell a válogatottban David Beckham – és felesége, Victoria – jelenlétével megbirkóznia.
További Sport híreink
Borítókép: Gareth Southgate, az angolok szövetségi kapitánya (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
A Bundesliga leborult Orbán előtt, az MLSZ miatta is változtathatott az elvein
Dárdai Pál idén tizenhat éves magyar rekordjára is veszélyes a futballválogatott kulcsembere.

„A rasszisták gyávák” – a lemajmozott Vinícius értetlenkedik, Mourinho is megmondta a magáét
A Real Madrid sztárja győztes gólt szerzett, majd a botrány főszereplője lett.

Vinícius Júnior hisztije miatt állt a bál és a játék is, a Real Madrid bosszút áll a Benficán
A brazil támadó rasszizmus miatt panaszkodott, végül az ő gólja döntött Lisszabonban.

Jürgen Klopp Olaszországban tűnt fel, váratlan és fontos feladatot kapott + videó
A Liverpool korábbi vezetőedzője legfeljebb a német sikert hiányolhatta.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
A Bundesliga leborult Orbán előtt, az MLSZ miatta is változtathatott az elvein
Dárdai Pál idén tizenhat éves magyar rekordjára is veszélyes a futballválogatott kulcsembere.

„A rasszisták gyávák” – a lemajmozott Vinícius értetlenkedik, Mourinho is megmondta a magáét
A Real Madrid sztárja győztes gólt szerzett, majd a botrány főszereplője lett.

Vinícius Júnior hisztije miatt állt a bál és a játék is, a Real Madrid bosszút áll a Benficán
A brazil támadó rasszizmus miatt panaszkodott, végül az ő gólja döntött Lisszabonban.

Jürgen Klopp Olaszországban tűnt fel, váratlan és fontos feladatot kapott + videó
A Liverpool korábbi vezetőedzője legfeljebb a német sikert hiányolhatta.
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!