logo

Semmi meglepetés, trófeával kezdte az idényt a Real Madrid

2022.08.10. 22:53

A Real Madrid magabiztosan legyőzte az Eintracht Frankfurtot Helsinkiben, ezzel a sikerrel ötödször is megnyerte az Európai Szuperkupát, beállítva a Milan és a Barcelona rekordját.

A spanyol bajnokság hét végi rajtja előtt első tétmeccsét Helsinkiben vívta a Real Madrid, ahol a Bajnokok Ligája címvédője az El-győztes Eintracht Frankfurttal mérkőzött meg az Európai Szuperkupáért. A két csapat kapitánya – Karim Benzema, illetve Sebastian Rode – ünnepélyesen be is hozta a tavasszal nyert trófeát a meccs elején.

Sőt, a Real a kezdőcsapatán sem változtatott a BL-döntőhöz képest, a nyáron érkezett Rüdiger és Tchouaméni a kispadon várt bevetésre, ahogy a Frankfurt egyetlen korábbi Szuperkupa-győztese, Mario Götze is.

Az is kiderült, hogy a félautomata technológia egyelőre nem jelenti azt, hogy nem kellene végigengednie a lest látó partjelzőnek az akciót, Lindström meg is dolgoztatta szabálytalan pozícióból indulva Courtois-t. Néhány perccel később pedig Kamada lövésénél már valóban szükség volt a Real belga kapusának védésére.

A Frankfurt világossá tette, hogy nem izgatja a papírforma, de a Real sem akart adósa maradni a riválisnak: Vinícius lövésénél már Trapp kapuson is túljutott a labda, de Tuta bravúros mentéssel szögletre tisztázott.

A 37. percben viszont nem volt menekvés: Benzema fejese után Casemiro bólintotta középre a labdát, s míg a brazil felé három frankfurti – köztük a kapus – is mozdult, David Alaba teljesen egyedül maradt, és néhány méterről csak az üresen tátongó kapuba kellett juttatnia a labdát. Az osztrák játékos góljának köszönhetően a Real 1-0-s előnnyel fordulhatott a folytatásra.

Alaba lőtte az első gól (Fotó: AFP/OLGA MALTSEVA)

A második félidőben Vinícius került ismét közel a gólszerzéshez, megpattanó lövését bravúrral hárította Trapp. Casemiro távoli lövésénél a keresztléc segítette ki a német kapust, aki a 65. percben viszont Benzema lövésénél csúnyán a labda mellé nyúlt. (2-0)

Oliver Glasner nem nyugodott bele a papírforma-vereségbe, sorra küldte be a padról a támadóit, köztük a világbajnok Götzét is. A Real Madrid azonban hátul is olyan magabiztosan játszott, hogy ekkor már semmiképpen nem volt benne a levegőben, hogy a Frankfurt szenzációt okozzon. Ezzel együtt a német klub nem vallott szégyent, legalább nem szaladt bele 6-1-es zakóba...

A Real Madrid vitán felül megérdemelten szerezte meg újabb trófeáját, az Európai Szuperkupát története során ötödször, beállítva a Milan és a Barcelona csúcsát. Carlo Ancelotti pedig továbbra is hibátlan vezetőedzőként Szuperkupa-meccsen, négy sikerével immár egyedüli rekorder, ahogy hatvanhárom évesen ő lett a legidősebb szakvezető is, aki Európai Szuperkupa-győzelemre vezette csapatát.

Jól indult az idény a spanyol sztárgárda számára.