Kiesőjelölt tréfálta meg a 'Poolt, pontokat veszített a Spurs

A Chelsea-t követően az éllovas trió másik két tagja sem tudott győzni az angol első osztályú labdarúgó bajnokság tizenkettedik fordulójában. A Tottenham és a Liverpool is 1-1-es döntetlent játszott, előbbi a Crystal Palace, utóbbi a Fulham otthonában kényszerült pontosztozkodásra.

2020. 12. 13. 19:28
Fulham
epa08882241 Antonee Robinson (R) of Fulham in action against Roberto Firmino (C) of Liverpool during the English Premier League soccer match between Fulham FC and Liverpool FC in London, Britain, 13 December 2020. EPA/Matt Dunham / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Fotó: Matt Dunham / POOL

Az éllovas Tottenham viszonylag korán, a 23. percben megszerezte a vezetést a Crystal Palace otthonában, a szokásos Kane-Szon összjáték után ezúttal az angol csatár volt eredményes. A vendégek ezt követően, de főleg a második félidőben elkényelmesedtek, ezt pedig az Angliában óriásölőként ismert Palace köszönte szépen, és Jeffrey Schlupp góljával kiegyenlített a 81. percben. A Spurs az utolsó tíz percre begyújtotta a rakétákat, de mint kiderült, ezzel már elkésett: a ziccerek ellenére 1-1 lett a végeredmény.

Crystal Palace–Tottenham Hotspur 1-1 (0-1)

Gólszerzők: Schlupp (81.), ill. Kane (23.)

Bobby Reid (középen) szerezte meg a vezetést a Fulhamnak
Fotó: EPA/Neil Hall

NEM TUDTA KIHASZNÁLNI AZ ÉLLOVAS BOTLÁSÁT A LIVERPOOL

A címvédő Liverpool egyik legrosszabb félidei teljesítményét nyújtotta az idényben a kiesőjelölt Fulham vendégeként. Ennek és bátor játékának eredményeképp a házigazda Bobby Reid gyönyörű góljával előnybe került a 25. percben. A Vörösök a játékrész vége előtt kezdtek rátalálni önmagukra, de helyzetig nem jutottak, és összességében ők örülhettek, hogy a szünetben 1-0 volt az állás. Jürgen Klopp az öltözőben alapos fejmosást adhatott fiainak, mert egy teljesen más csapat jött ki a második félidőre. Hatalmas fölényét végül csak a 79. percben tudta gólra váltani, amikor Mohamed Szalah büntetőből talált be. Fordításra viszont már nem futotta a vendégeknek, így az a Fulham állította meg a címvédőt, amely 2012 óta mindössze egy pontot tudott összeszedni a Premier League hat topcsapatával szemben.

Fulham–Liverpool (1-0)

Gólszerzők: Reid (25.), ill. Szalah (79. – tizenegyesből)

Manchester United–Manchester City 0-0

Newcastle United–West Bromwich Albion 2-1 (1-0)

Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 0-1 (0-0)

• Sheiffeld 1 (5-21)
  • A Manchester United, a Manchester City, a Newcastle és a Burnley egy mérkőzéssel, az Aston Villa kettővel kevesebbet játszott.