Nadal könnyedén jutott a 16 közé Melbourne-ben

Sima háromszettes mérkőzésen győzte le honfitársát, Pablo Carreno Bustát a világelső spanyol Rafael Nadal a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában.

Forrás: MTI2020. 01. 25. 21:14

Az első helyen kiemelt, 19-szeres Grand Slam-bajnoknak mindössze 1 óra 41 percre volt szüksége a sikerhez a 27. helyen rangsorolt rivális ellen.

Hasonlóan könnyedén tudta le harmadik körös meccsét a negyedik kiemelt orosz Danyiil Medvegyev, aki szintén három játszmában búcsúztatta a saját közönsége előtt szereplő Alexei Popyrint.

Az osztrák Dominic Thiemnek már egy kicsit nehezebb dolga volt, mivel csak négy szettben tudta legyűrni az amerikai Taylor Fritzet, ugyanakkor a hetedik kiemelt német Alexander Zverev és a tizedikként rangsorolt francia Gael Monfils egyaránt háromjátszmás mérkőzésen harcolta ki a nyolcaddöntőbe jutást.

A nőknél a második kiemelt cseh Karolina Pliskova nem bírt a 30. helyen rangsorolt orosz Anasztazia Pavljucsenkovával, míg az ötödik kiemelt ukrán Jelena Szvitolinát a spanyol Gabrine Muguruza búcsúztatta két sima szettben.

A negyedik kiemelt román Simona Halep ugyanakkor nagyon magabiztosan, két játszmában verte a kazah Julija Putyincevát, és jutott így a legjobb 16 közé.

Wawrinka (svájci, 15.)-Isner (amerikai, 19.) 6:4, 4:1-nél Isner feladta

Kyrgios (ausztrál, 23.)-Hacsanov (orosz, 16.) 6:2, 7:6 (7-5), 6:7 (6-8), 6:7 (7-9), 7:6 (10-8)

Rubljov (orosz, 17.)-Goffin (belga, 11.) 2:6, 7:6 (7-3), 6:4, 7:6 (7-4)