Nehezen nyert a Barcelona Prágában

Az FC Barcelona nehezen, 2-1-re nyert szerdán a Slavia Praha vendégeként a labdarúgó Bajnokok ligája harmadik fordulójában.

Forrás: MTI2019. 10. 23. 23:55
MESSI, Lionel
Barcelona, 2019. augusztus 4. Lionel Messi, a Barcelona argentin csatára köszönti a szurkolókat a katalán klub alapítójáról elnevezett Joan Gamper Kupáért vívott FC Barcelona-Arsenal FC mérkõzés kezdete elõtt a barcelonai Camp Nou stadionban 2019. augusztus 4-én. MTI/EPA/EFE/Andreu Dalmau Fotó: Andreu Dalmau

A csapatkapitány már a harmadik percben vezetést szerzett a katalánoknak, amivel ő lett a BL történetének első játékosa, aki sorozatban 15 idényben betalált. Ugyanakkor az előny birtokában sem nyugodhatott meg a Barcelona, mivel többször veszélyeztetett a cseh csapat, amelyet csak bravúrjai akadályoztak meg az egyenlítésben. A második félidőben azonban már a német kapus sem tudott segíteni, de egy öngólnak köszönhetően végül mégis a spanyoloké lett a három pont. A Slavia az utolsó percekben alaposan beszorította a Barcelonát, amelynek ezzel együtt is akadtak helyzetei.

A csoport rangadóján az Internazionale kétgólos győzelmet aratott a vendég Borussia Dortmund felett, így az olaszok pontszámban utolérték a németeket.

A Salzburg – ezúttal nélkül – kétszer is egyenlített hazai pályán a Napoli ellen, az olaszok harmadik találatára viszont már nem tudott válaszolni. Ebben a négyesben a címvédő Liverpool 4-1-re diadalmaskodott a Genk otthonában.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E csoport:

Salzburg (osztrák)-SSC Napoli (olasz) 2-3 (1-1)

gól: Haaland (40., 72., előbbit 11-esből), illetve Mertens (17., 64.), Insigne (73.)

Genk (belga)-FC Liverpool (angol) 1-4 (0-1)

gól: Odey (88.), illetve Oxlade-Chamberlain (2., 57.), Mané (77.), Szalah (87.)

A csoport állása: 1. SSC Napoli 7 pont, 2. FC Liverpool 6, 3. Salzburg 3, 4. Genk 1

F csoport:

Internazionale (olasz)-Borussia Dortmund (német) 2-0 (1-0)

gól: Martinez (22.), Candreva (89.)

Slavia Praha (cseh)-FC Barcelona (spanyol) 1-2 (0-1)

gól: Boril (50.), illetve Messi (3.), Olayinka (57., öngól)

A csoport állása: 1. FC Barcelona 7 pont, 2. Internazionale 4 (4-3), 3. Borussia Dortmund 4 (2-2), 4. Slavia Praha 1

G csoport:

Benfica (portugál)-Olympique Lyon (francia) 2-1 (1-0)

gól: Silva (4.), Pizzi (86.), illetve Depay (70.)

korábban:

RB Leipzig (német)-Zenit (orosz) 2-1 (0-1)

gól: Laimer (49.), Sabitzer (59.), illetve Rakickij (25.)

A csoport állása: 1. RB Leipzig 6 pont, 2. Zenit 4 (5-4), 3. Olympique Lyon 4 (4-3), 4. Benfica 3

H csoport:

Lille (francia)-Valencia (spanyol) 1-1 (0-0)

gól: Ikone (95.), illetve Cserisev (63.)

piros lap: Diakhaby (84., Valencia)

Ajax Amsterdam (holland)-Chelsea (angol) 0-1 (0-0)

gól: Batshuayi (86.)

A csoport állása: 1. Ajax Amsterdam 6 pont (6-1), 2. Chelsea 6 (3-2), 3. Valencia 4, 4. Lille 1