Nem engedik meglépni a Bayernt Gulácsiék

A Lipcsének hazai pályán nem okozott gondot a Werder Bremen legyőzése, a bajnoki címért harcoló lip­cseiek 3-0-ra nyerték meg a szombati találkozót.

2020. 02. 17. 14:33
DFB Cup - Final - RB Leipzig v Bayern Munich
SOCCER-GERMANY-RBL-BAY/ Fotó: REUTERS/Andreas Gebert

A Bundesliga 22. fordulójában (képünkön) és csapatának, az RB Leipzignek hazai pályán nem okozott gondot a Werder Bremen legyőzése, a bajnoki címért harcoló lip­cseiek 3-0-ra nyerték meg a szombati találkozót. A ha­zaiak kapuját Gulácsi védte, a térdsérüléséből lábadozó Orbán továbbra sem hadra fogható. Az RB Leip­zig győzelmével a tabella élére ugrott, de a Bayern München vasárnap 4-1-re győzött Kölnben, így a bajorok visszavették a vezető pozíciót. csapata, a Freiburg döntetlent játszott Augsburgban, honfitársunk a kispadról nézte végig az összecsapást. kezdőként a 73. percig pályán volt a Mainzban, amely 0-0-t játszott a Schalkéval.

Bundesliga, 22. forduló: Dortmund–Frankfurt 4-0, Düsseldorf–Mönchen­gladbach 1-4, RB Leipzig–Werder Bremen 3-0, Augsburg–Freiburg 1-1, Paderborn–Hertha 1-2, Hoffenheim–Wolfsburg 2-3, Union Berlin–Leverkusen 2-3, Köln–Bayern München 1-4, Mainz–Schalke 0-0. Az élcsoport: 1. Bayern M. 46, 2. RB Leipzig 45, 3. Dortmund 42.

Fotó: REUTERS/Andreas Gebert

Az angol bajnokság 26. fordulójában a listavezető Liverpool vendégként 1-0-ra legyőzte a Norwich Cityt. A Bajnokok Ligája címvédője Sadio Manénak a 78. percben lőtt góljával gyűjtötte be a három pontot a sereghajtó otthonában. Jürgen Klopp együttese sorozatban a tizenhetedik győzelmét aratta a bajnokságban, ezzel még közelebb került a bajnoki címhez.

Premier Lea­gue, 26. forduló: Wolverhampton–Leicester 0-0, South­amp­­ton–Burnley 1-2, Norwich–Liverpool 0-1, Aston Villa–Tottenham 2-3, Arsenal–Newcastle 4-0. Az élcsoport: 1. Liverpool 76, 2. Manchester City 51/25 mérkőzés, 3. Leicester 50.

A Serie A 24. fordulójában a Juventus otthon nélkül is 2-0-ra verte a Bre­sciát, az Atalanta ugyancsak hazai pályán 0-1-ről fordítva 2-1-re nyert az AS Roma ellen.

Serie A, 24. forduló: Lecce–SPAL 2-1, Bologna–Genoa 0-3, Atalanta–AS Roma 2-1, Udinese– Verona 0-0, Juventus–Brescia 2-0, Sampdoria–Fioren­tina 1-5, Sassuolo–Parma 0-1, Cagliari–Napoli 0-1, Lazio–Inter 2-1. Az élcsoport: 1. Juventus 57, 2. Lazio 56, 3. Internazionale 54.

A spanyol élvonal 24. fordulójában a Real Madrid mögött második Barcelona hazai pályán 2-1-re legyőzte a szezon meglepetéscsapatát, a harmadik helyen álló Getafét. A Getafe négyes győzelmi sorozat után érkezett a Nou Campba, és a 2-0-ról induló második félidőben szépített, ám egyenlíteni nem tudott.

La Liga, 24. forduló: Valencia–Atlético Madrid 2-2, Granada–Valladolid 2-1, Barcelona–Getafe 2-1, Mallorca–Alavés 1-0, Villarreal–Levante 2-1, Sevilla–Espanyol 2-2, Leganés–Betis 0-0, Real Madrid–Celta Vigo 2-2. Az élcsoport: 1. Real Madrid 53, 2. Barcelona 52, 3. Getafe 42.