HÍR TV – CREDOOrbán megmenti hazánkat a gender-ideológiától.
Sport
A cikk emailben történő elküldéséhez kattintson ide, vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://magyarnemzet.hu/sport/real-madrid-barcelona-9640022/

Ítéletidő a Barcelonának, úszott az örömben a Real Madrid

Zsinórban a harmadik El Clásicót is a Real Madrid nyerte meg. A Barcelona elleni 2-1-es sikerrel a címvédő már vezeti a spanyol labdarúgó-bajnokságot.

A nyilvánvaló presztízsen túl is nagyon komoly volt a tét a Real Madrid és Barcelona rangadóján: melyik csapat fordul több ponttal a bajnokság hajrájára, az utolsó nyolc fordulóra?

Mindkét csapat jó formában várta az El Clásicót, az első félidőben azonban szinte csak a hazaiak játszottak veszélyesen. Még negyedóra sem telt el a meccsből, amikor Federico Valverde nagyszerű szólója után Lucas Vázquez adta be a labdát, Karim Benzema pedig sarokkal talált a Barcelona kapujába. Csodálatos akció volt!

Karim Benzema El Clasico Real Madrid

Benzema sarkát már elhagyta a labda (Fotó: JUANJO MARTIN / MTI/ EPA)

A francia csatár kiváló formában játszik az elmúlt hetekben, hét meccsen kilenc gólnál jár, szabadrúgásból viszont nem volt veszélyes. Néhány perccel később világbajok csapattársa, Toni Kroos annál inkább – igaz, a lövése Desten megpattant, majd a gólvonalon Jordi Alba sem tudott menteni. Így duplázta meg előnyét a Real Madrid, amely Valverde kapufájánál nagyon közel járt a harmadik gólhoz.

A Barcelona az első félidő hajrájáig nem jutott komoly lehetőséghez, akkor viszont a zuhogó esőben Mendy mellett Dembélé is esett, büntetőt nem kapott. A rendes játékidő leteltekor Lionel Messi szögletből tekert kapura, meg is lepte Thibaut Courtois-t, de a kapufa megmentette a belga hálóőrt.

A második félidőre beszállt a héten harmadik gyermeke születése miatt ünneplő Antoine Griezmann a Barçába, és hamar helyzetbe is került az egyre kellemetlenebb körülmények között, de nem talált a kapuba, ráadásul lesen is helyezkedett a passz előtt. Néhány perccel később viszont a labda átlépésével alaposan megzavarta a madridi védőket, ezt kihasználva pedig Óscar Mingueza szépített.

A váratlan gólszerzőtől érkező találat után pörgött fel igazán az addig sem unalmas mérkőzés, de Vinícius, Kroos, Messi és Alba lehetőségéből sem született gól. Utóbbit követően a Dembélé helyére érkezett Braithwaite próbált tizenegyest kiharcolni Mendy mellett, de éppúgy nem járt sikerrel, mint az első félidőben francia csapattársa.

Nem voltak ideálisak a körülmények Fotó: Twitter

A Barcelona nehezen emésztette meg, hogy nem jutott büntetőhöz, Alba és a vezetőedző, Ronald Koeman is sárga lapot kapott. De tovább kellett tepernie a katalán együttesnek, amely a hosszabbításra emberelőnybe is került: Casemiro két percen belül összeszedett két sárga lapot. A brazilt pályafutása során másodszor állították ki, az első pirosat is Gil Manzanótól kapta.

Messi szabadrúgását védte Courtois, az utolsó pillanatban pedig Moriba majdnem kettétörte a keresztlécet. Maradt a 2-1, a Real Madrid megelőzte a Barcelonát, és jobb egymás elleni mérlegének köszönhetően a városi rivális Atléticót is a táblázat élén.

La Liga, 30. forduló

Real Madrid–Barcelona 2-1 (2-0)
Gólszerzők: Benzema (13.), Kroos (28.), illetve Mingueza (60.)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 66 pont/30 mérkőzés, 2. Atlético 66/29, 3. Barcelona 65/30.

Csak egy kattintásra van attól, hogy ne maradjon le a Magyar Nemzet mérvadó híreiről!

IDE kattintva feliratkozhat hírlevelünkre, mi pedig napi két e-mailben elküldjük Önnek legfontosabb cikkeinket. (Ez a szolgáltatás ingyenes!)

Történelmi beruházás

Eurómilliárdokat hoz hazánknak a keleti nyitás politikája
Magyarország történetének legnagyobb zöldmezős beruházását egy dél-koreai cég valósítja meg. Úgy nőttek az ázsiai cégek befektetései, hogy nem kerültünk le a nyugatiak térképéről.

GYURCSÁNY FORGATÓKÖNYVE

Látványos belépőre készül Karácsony Gergely
Karácsony egyik legfőbb kampányüzenete az önkormányzatok helyzete lesz, ezen belül is kihangsúlyozva az „erős kormány az ellenzéki fővárossal szemben” szlogent.