A társaság szerdai közleményében Sándor Zsolt vezérigazgatót idézve azt írta: az eredményt intenzív munkával, fegyelmezett gazdálkodással alapozták meg, ráadásul a díjakat csak a szükséges inflációközeli mértékben, 6 százalékkal emelték, a korábbi évekhez képest pedig több pénz, 906 millió forint jutott fejlesztésekre, a vízközmű rendszer modernizációjára. Emellett 25 millióval támogatták a helyi sportot és kultúrát.
A közlemény ismerteti: a tulajdonos pécsi önkormányzat a nyereségből 150 millió forint osztalékot vár a vállalattól, ennyivel hozzá is járul a városi költségvetés egyensúlyához. A fennmaradó 177 millió forint a cég saját tőkéjét növelheti. A Tettye utalt rá, pénzügyi erejének növelése az új víziközmű-törvény szempontjából is kiemelt feladat, a nemzetgazdaságilag létfontosságú vízszolgáltatói tevékenységet ugyanis csak szakmailag felkészült és pénzügyileg is biztonságos, stabil cégek végezhetik.
Sándor Zsolt emlékeztetett arra, hogy a Tettye megalakulása óta nyereséges, és eddig több százmillió forintot fizetett be a város kasszájába, működésével pedig összességében négymilliárd forintot takarított meg Pécsnek. Utóbbit tavaly októberben, a cég fennállásának második évfordulóján tartott sajtótájékoztatón abból vezették le, hogy két év alatt elődjük, a Pécsi Vízmű Zrt. tervezett díjképletéhez képest 1,9 milliárd forint maradt a lakosságnál, a Tettye mintegy 500 millió forint nyereséget termelt, működése során pedig másfél milliárd forintot sikerült megtakarítania.
A Tettye Forrásházat a pécsi önkormányzat hozta létre 2009 őszén, miután a Suez Environnement-nal nem sikerült megállapodnia a francia cégnek a korábbi szolgáltató Pécsi Vízmű Zrt.-ben lévő kisebbségi tulajdonrészének visszavásárlásáról. Pécs az év október elején felmondta a Pécsi Vízművel kötött szolgáltatási szerződést, és átvette a városi vízközműveket. Az önkormányzat által megbízott biztonsági cég alkalmazottai ellenőrzésük alá vonták a vízmű épületét, és kizárták a Pécsi Vízmű vezetői körét. Azóta Pécsen a Tettye a szolgáltató.
A város és a Suez között korábban azért romlott meg a viszony, mert az önkormányzat szerint a Pécsi Vízmű túl drágán szolgáltatott, nem a vízdíj csökkentését, hanem a terjeszkedést helyezte előtérbe. Emellett az önkormányzat sokallta a befektető osztalékát és egyéb járandóságait, amelyek a képviselők szerint egy 100 százalékos városi tulajdonú vízszolgáltató esetén Pécset gazdagíthatnák. Az ügy érintettjei mintegy negyven jogi eljárást indítottak egymás ellen. A Tettye működésével nemcsak Pécs, hanem idővel a baranyai megyeszékhely környéki kisebb városok, községek is kikerültek a Pécsi Vízmű szerződött partnereinek köréből. A Tettye jelenleg Pécs mellett 15 településen szolgáltat.

A hétvégéig még kitart a jó idő