Mindkét bizottság tagjai egyhangúlag fogadták el a gazdasági bizottság módosító javaslatát, amely szerint 2012-ben a hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni fizetendő adó havi összege magánszemély előfizetőnél nem lehet több 400 forintnál, nem magánszemély esetén pedig 1400 forintnál.
A jövő évi távközlési adó a korábban beterjesztettel azonos marad, így 2013-tól magánszemély esetén havi maximum 700, nem magánszemély esetén maximum havi 2500 forint.
Ugyancsak egyhangúlag fogadta el a két bizottság azt a módosító javaslatot, amely szerint a kiszámlázást követő második hónapban válik esedékessé a távközlési adó befizetése, azaz a júliusi számlát nem augusztusban, hanem szeptemberben kell befizetni.
A két bizottság elvetette Babák Mihály (Fidesz) módosító javaslatát, amelyben a képviselő azt javasolta, hogy az áfatörvény tegye lehetővé, hogy a kkv-szektorhoz tartozó vállalkozásoknál az alanyi adómentesség 5 millió forintról 6,5 millióra emelkedjen. Mivel a módosító javaslat megkapta az egyharmados támogatást, így az a plenáris ülés elé kerülhet.
A szocialista képviselők által benyújtott módosító javaslatokat a bizottságok elvetették, mivel azok még a képviselők szavazatainak egyharmadát sem kapták meg, így azok a plenáris ülés elé nem kerülnek.
Balog Ádám elmondta: a korábban elfogadott adómaximumokat – az előfizető személyétől függően hívószámonként havi 700, illetve 2500 forint – így csak az ágazati különadó megszűnését követően, 2013. január 1-jétől alkalmazzák.
A helyettes államtitkár a benyújtott módosítókkal kapcsolatosan kifejtette: a távközlési adó előkészítése során többször konzultáltak a távközlési társaságokkal, de a törvényjavaslat benyújtását követően is több javaslat érkezett a szolgáltatóktól. Ezeket a kormányzat komolyan megvizsgálta és a felvetések véleményezésére felkérte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságot is. Mindezek alapján több szolgáltatói javaslatot is támogathatónak találtak.
Balog Ádám felhívta a figyelmet arra is, hogy a módosítások elfogadása esetén a távközlési szolgáltatók adóterhe enyhülne, ezáltal minimalizálhatják annak kockázatát, hogy a szolgáltatók az újonnan keletkező adóterhüket továbbhárítsák előfizetőikre.