Egy új megközelítés szerint létrehozott, két művész barátságán alapuló kiállítást tekinthetnek meg mától az érdeklődők az Ernst Múzeumban. Ez a barátság kiállítás az eddig csak nevéről ismert James Pitcairn Knowles (1863-1954) munkásságának első bemutatója Rippl-Rónai József (1861-1927) jól ismert életművének keretében. A két művész 1892 és 1902 között együtt bérelt házat a ma már Párizshoz tartozó Neuilly-ben. A műalkotások és dokumentumok együtt szerepelnek, mint egykor, közös lakásukban, és együttesük új megvilágításba helyezi Rippl-Rónai munkáit is.
A kiállításon és a katalógusban – a barátságképek között – olyan Rippl-Rónai alkotás is felfedezhető, amely eddig ismeretlen volt, mint például Alfred Jarry portréja. A tárlaton a festmények mellett grafikák, iparművészeti tervek és tárgyak, illetve archív felvételek láthatóak. Különlegesség, hogy a két művész és szűkebb baráti körük alkotásai a Neuilly-ben bérelt lakás rekonstruált enterieurjében jelennek meg. A berendezés egy részét még Rippl-Rónai hozta haza magával és helyezte el egykori házában, a Roma-villában, Kaposváron. Az alkotások befogadását segíti majd, hogy láthatjuk milyen képekkel, iparművészeti tárgyakkal vették magukat körül a művészek, milyen kontextusban hozták létre műveiket.
Hogy a „misztikus” Knowles és az életvidám Rippl-Rónai inspirálták-e egymást, azt a kiállított művek és dokumentumok valamint a katalógus tárják fel. A november 24-ig látogatható kiállításhoz november 17-én Skót est, november 24-én pedig Rippl-Rónai emlékest kapcsolódik.

Gulyás Gergely bejelentette az árrésstop kiterjesztését – élőben a Kormányinfó