Csalás gyanújába keveredtek Soros szervezetei

Amerikai állami és szövetségi hatóság vizsgálja a Soros György Bush-ellenes kampányában részt vevő szervezeteket, mert többször is regisztráltak szavazókat – A republikánusok vezető politkusa bírálja az ENSZ-t, mert diktatorikus államokat választott be az Emberi Jogok Bizottságába.

Simon Zoltán
2004. 10. 20. 10:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Washington Times

Soros György Bush-ellenes kampányában részt vevő szervezeteket vizsgál több amerikai állami és szövetségi hatóság is, mivel csalás gyanújába keveredtek, írja a Washington Times. A magát pártfüggetlennek valló koalíció valójában 32 olyan szervezetet is magában foglal, amely Bush elnök megbuktatását tűzte ki célul, és nagyrészt baloldali szervezeteket tömörít: környezetvédelmi szervezeteket, szakszervezeteket, peres ügyvédeket. A vizsgálatok azután indultak, hogy a szavazáshoz szükséges regisztrációt végző csoportok a hírek szerint többször is regisztráltak szavazókat (ami többszöri szavazást tesz lehetővé elméletben), és párttól függően megsemmisítettek regisztrációkat.

Los Angeles Times

Newt Gingrich, az amerikai Képviselőház nagy hatalmú exelnöke és a 90-es évek republikánus „forradalmának” egyik vezetője élesen bírálja az ENSZ-t a Szudánban történő népirtás kapcsán. Ahogy az exelnök írja, 2003 februárja óta több mint 50 000 embert öltek meg a Darfur régióban, és 1,4 milliót üldöztek el az otthonából. Mindennek ellenére Szudán továbbra is az ENSZ Emberi Jogok Bizottságának tagja. Ez persze nem precedens nélküli eset, hiszen olyan, az emberi jogokat eltipró rezsimek is voltak már a bizottság tagjai, mint Algéria, Kuba, Szíria, Irán, Pakisztán, Zimbabwe és persze a bizottság elnökének 2003-ban megválasztott Líbia. Hogy a jövőben ne történhessenek hasonló dolgok, Gingrich szerint az ENSZ-nek deklarálnia kellene, hogy totalitáriánus, illetve népirtással vádolt kormányok nem szolgálhatnak a bizottságban. Emellett a Biztonsági Tanácsnak el kell távolítania Szudánt a bizottságból és fel kell kérnie a Szudánt jelölő afrikai országokat, hogy jelöljenek egy tiszteletre méltó országot helyette, írja a republikánus vezető.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.