A G7 elengedné a szegény országok adósságát

A hét vezető ipari hatalom (G7) felajánlja a súlyosan eladósodott szegény országok adósságának leírását – mondta szombat délután, a Hetek pénzügyminisztereinek és jegybanki vezetőinek londoni találkozóját követően a brit pénzügyminiszter, aki más hitelező országokat, köztük a kelet-európaiakat is hasonló gesztusra szólított fel.

MNO
2005. 02. 06. 10:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gordon Brown úgy fogalmazott, hogy a leírás az adott országok adósságának „100 százalékáig terjedhet”, de minden egyes országról eseti alapon fognak dönteni – adta hírül a hirado.hu.

A gyorsított adósságleírást célzó HIPC-programot, amelynek neve „a nagy mértékben eladósodott szegény országok” angol kifejezésének rövidítése, már 1999-ben elindították, de Brown a szombati ülés utáni sajtótájékoztatón azt mondta: a G7 történetében ez az első olyan zárókommüniké, amely 100 százalékos adósságleírást ajánl fel, és a Hetek képviselői most először vitattak meg egyáltalán ilyen mértékű adósság-elengedést.

Brown azt mondta: a Hetek felkérték a Nemzetközi Valutaalapot (IMF) és a Világbankot arra is, hogy a jelenleg 27 országra kiterjedő HIPC-programban nem részes, de szintén alacsony jövedelmű és szegény országok adósságrendezésének lehetőségét is tekintsék át.

A brit pénzügyminiszter szerint a londoni G7-konferencián szóba kerültek azok a hitelező országok „Líbiától Romániáig és más kelet-európai országokig”, amelyek nem tartoznak a kormányhitelezők alkotta Párizsi Klubba, de amelyeknek a legszegényebb országok kétoldalú alapon szintén adósai.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.