Gordon Brown úgy fogalmazott, hogy a leírás az adott országok adósságának „100 százalékáig terjedhet”, de minden egyes országról eseti alapon fognak dönteni – adta hírül a hirado.hu.
A gyorsított adósságleírást célzó HIPC-programot, amelynek neve „a nagy mértékben eladósodott szegény országok” angol kifejezésének rövidítése, már 1999-ben elindították, de Brown a szombati ülés utáni sajtótájékoztatón azt mondta: a G7 történetében ez az első olyan zárókommüniké, amely 100 százalékos adósságleírást ajánl fel, és a Hetek képviselői most először vitattak meg egyáltalán ilyen mértékű adósság-elengedést.
Brown azt mondta: a Hetek felkérték a Nemzetközi Valutaalapot (IMF) és a Világbankot arra is, hogy a jelenleg 27 országra kiterjedő HIPC-programban nem részes, de szintén alacsony jövedelmű és szegény országok adósságrendezésének lehetőségét is tekintsék át.
A brit pénzügyminiszter szerint a londoni G7-konferencián szóba kerültek azok a hitelező országok „Líbiától Romániáig és más kelet-európai országokig”, amelyek nem tartoznak a kormányhitelezők alkotta Párizsi Klubba, de amelyeknek a legszegényebb országok kétoldalú alapon szintén adósai.
Rövid volt az orgoványi ámokfutás
