Az egy webes tárhelyre ma felkerült, 219 állítólagos korábbi ügynök nevét tartalmazó lista – amely rejtélyes nyilvánosságra hozója, „Szakértő 90” szerint azonos azzal, amelyet Németh Miklós nyújtott át Antall Józsefnek – számos meglepetéssel szolgál az azt böngészőknek. Az országos média kategóriában Juhász Előd, a televízió egykori nagy népszerűségnek örvendő műsora, a Zenebutik-Zenehíd műsorvezetője is szerepel.
A ’80-as évek közkedvelt televíziósa a stop.hu újságírójától értesült a lista nyilvánosságra kerüléséről, és egyből, készségesen elismerte, hogy a ’60-as években kapcsolatba került a Belügyminisztérium hármas főcsoportfőnökségével. Juhász Elődnek egyéves amerikai ösztöndíja miatt kellett aláírnia a beszervezési nyilatkozatot, majd kint tartózkodásának befejeztével egy úgynevezett „úti jelentést” adott az ügyosztálynak. Mint közölte, akkoriban mindenkinek kellett ilyet írnia, aki huzamosabb ideig tartózkodott külföldön, vagy rendszeresen járt a nyugati országokba. „Ugyanabba a kategóriába tartoztam, mint az idegenvezetők, de halvány fogalmam sincs arról, hogy a BM-ben pontosan hová soroltak be, vagy mit csináltak az általam adott jelentéssel”, emlékezett.
Kérdésünkre elmondta, hogy az „úti jelentésben” arról kellett beszámolnia, kikkel találkozott az Egyesült Államokban, illetőleg milyen tárgyalásokat folytatott ott. „Zenészként különösebb tárgyalásokat természetesen nem folytattam”, közölte Juhász Előd. Azt firtató érdeklődésünkre, hogy a későbbiekben teljesített-e még hasonló megbízatásokat a BM-nek, azt válaszolta: a fentiek folyományaként néha ezután is sor került arra, hogy külföldiekkel való találkozásokat, követségi fogadásokat követően jelentéstételre kérték, ezek azonban már mind szóbeli tájékoztatások voltak. Juhász Előd már nem emlékszik arra, hogy pontosan mikor kértek tőle utoljára jelentést, ám úgy vélte: a ’80-as években már nem került sor hasonlóra.

Orbán Viktor: Ezért indulnak lejárató akciók Magyarország ellen