A tiszai ciánszennyezést okozó cég jogutódjának képviselője szerint nem 15 százalékra kell csökkenteni, hanem 15 százalékkal nem növelheti termelési kapacitását a vállalat. A nagybányai üzem 2007-ig nem akarja bővíteni a termelést, ezért a Transgold nem tartja magára nézve katasztrofálisnak az ítéletet, és nem is tartja fontosnak, hogy megfellebbezze azt.
Az ausztrál-román cég magyarországi jogi képviselője szerint az ítélet pusztán szimbolikus jellegű. A nagybányai vállalat ügyvédei szerint a bíróság arról is döntött, hogy elutasítja a felperes magyar állam arra vonatkozó kérelmét, miszerint a Transgoldnak azonnali hatállyal be kell szüntetnie a termelését a per időtartamára – írja az erdélyi Krónika című lap.
Szecskay András, a magyar állam jogi képviselője viszont azt hangsúlyozta: a bíróság azt rendelte el, hogy az alperes az ipari létesítmény termelési kapacitását 15 százaléknál magasabbra nem emelheti. Ez azt jelenti, hogyha egy üzemnek 100 százalékos a kapacitása, akkor ennek a 15 százalékánál magasabbra nem emelheti. – Ebben a perben elég kevés olyan helyzet és esemény volt, amit az alperes valóban úgy értett és úgy olvasott volna, ahogy annak a helyes értelme van – tette hozzá a jogász a Magyar Rádiónak, hangsúlyozva: a budapesti ítélet kötelező érvényű a Románia és Magyarország közötti jogsegély-egyezmény alapján. Amennyiben a nagybányai vállalat nem tartja be a végzést, a magyar állam, mint felperes bírói úton végrehajtást kezdeményezhet.
(Forrás: Magyar Rádió)

Ez vár a magyar nyugdíjasokra 2025-ben – jó hír érkezett