Balogh Botond csapata, a Parma úgy utazott az Empoli otthonába, hogy egy győzelemmel szinte bebiztosítaná a bennmaradását. Erre nem sok esély nyílt, Cristian Chivu csapata az első félidőben gól-, majd emberhátrányba is került az alsóházi rangadón. Az egyenlítés így is összejött, Chivu nem sokkal utána beküldte a támadó, Bonny helyére Balogh Botondot, hogy új védővel a pályán megtartsa a döntetlent, de nem jött be a román szakember számítása.

A hajrában bekapott gólért persze aligha Balogh Botond hibáztatható, Anjorin bombája a forduló gólja címre is pályázhat. Az Empoli-szurkolók körében mindenképp, a csapat ezzel a találattal elmozdult a kieső helyekről.
Balogh Botond kezd a Napoli ellen?
A hajrában Balogh Botond tisztázása is kellett, hogy ne legyen nagyobb a különbség, de pontot már nem tudott menteni a Parma.