Kövér László szerint nem feltétlenül kellett volna megsemmisítenie a Nemzetbiztonsági Hivatalnak a Kulcsár Attila telefonjainak lehallgatását rögzítő jegyzőkönyveket. Az Orbán-kormány nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító minisztere az Info Rádió kedd esti műsorában kijelentette: dönthetett volna másképpen is a hivatal főigazgatója. – A jogszabályok ritkán adnak egyértelmű parancsot, van, amikor egy cselekvési mezőt jelölnek ki, s értelmezés kérdése, ki miként jár el – magyarázta Kövér László, aki felidézte: a brókerbotrányt vizsgáló parlamenti bizottság ellenzéki tagjai szerettek volna betekintést nyerni a jegyzőkönyvekbe, ám ezt a lehetőséget a főigazgató megtagadta. – Az a gyanú keletkezett, hogy azért nem engedték hozzáférni a képviselőket a jegyzőkönyvekhez, mert olyan információkat tartalmaznak, melyek politikai értelemben kínos helyzetbe hoznák Gyurcsány Ferencet és kormányát. Ha innen nézem a dolgot, kapitális hibát követett el Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár és a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója, mert e gyanút határozottan megerősítette – tette hozzá a fideszes politikus, kiemelve: a törvény azt mondja, hogy az egyes ügyek lezárását követően 3 hónap múlva meg kell semmisíteni a nem releváns információkat. – Ebben az ügyben nem lehet megmagyarázni, miért is zárta le az NBH az ügyfeldolgozást, hiszen még folyik a büntetőeljárás nyomozati szakasza. A főigazgató azt mondta, hogy a nyomozóhatóságoknak átadták azokat a jegyzőkönyveket, amelyeket azok fontosnak tartottak, többet pedig nem kértek tőlük. Csakhogy a nyomozás még nem zárult le, így nem kizárt, hogy holnap olyan összefüggésre derül fény, ami alapján újra át akarnák nézni e jegyzőkönyveket – de most már hiába – jegyezte meg Kövér László. – A főigazgató Tóth András tudtával és beleegyezésével úgy értelmezte a jogszabályt, hogy az lehetőséget adjon számára, hogy minél előbb eltüntesse ezeket a jegyzőkönyveket – hangsúlyozta.
A Fidesz programjával kapcsolatban a politikus elmondta: konkrét, a hátralévő egy évben végrehajtható javaslatokat le fognak tenni a parlament asztalára – hiába söprik le azokat hétről hétre – nagyobb léptékű, esetlegesen több év alatt lebonyolítható reformprogramokkal azonban valószínűleg nem állnak már elő. – Folyik az a háttérmunka a Fidesz különféle műhelyeiben, ami arra szolgál, hogy 2006-ban – amennyiben a választók is úgy látják jónak és átvesszük az ország irányítását – már felkészülten, az első pillanattól fogva tudatosan tudjunk cselekedni, és megpróbálni megállítani az országot a lejtőn – jelentette ki Kövér László.
– A kormánykoalíció mindent el akar adni, minden lépése, gazdaságpolitikai intézkedése szándékoltan vagy nem szándékoltan, de azt az eredményt idézte elő, hogy a mindenkori kormányzat mozgásterét szűkítette az állami tulajdon eladása éppúgy, mint az államadósság növekedése. Nem gondoljuk, hogy a piac mindenható lenne, és az egészségügyben éppúgy mindent magánkézbe kellene játszani, mint az oktatási rendszerben. Éppen ellenkezlőleg: vannak olyan területek, ahonnan az állam nem vonulhat ki – hangsúlyozta Kövér László, hozzátéve: nem arról van szó, hogy ne lenne olyan terület, ahonnan az államot le kellene építeni. – Olcsóbb és erős államot kellene csinálni. A Medgyessy-Gyurcsány kormány az elmúlt 3 évben 60 ezerrel növelte a köztisztviselők létszámát, miközben az Orbán-kormány 30 ezerrel csökkentette. Ezzel együtt csökkent a munkanélküliség, most pedig növekszik – hívta fel a figyelmet a politikus.
– Ez a kormány azzal a barátságos ars poeticával indult, hogy minden olyan dolgot, amit az előző vezetés jól csinált, azt folytatni akarja. Ehhez képest ennek az ellenzkezője történt: megpróbáltak bennünket még a tábláról is leradírozni. Olyan büntetőjoginak álcázott politikai boszorkányüldözés indult el a Fidesszel bármilyen módon együttműködni hajlandó köztisztviselőkkel, kisemberekkel szemben, ami egyrészt a megfélemlítést szolgálta, másrészt megpróbálták a Fideszt erkölcsi, politikai értelemben ellehetetleníteni. Közben szétosztogatták azt a költségvetési tartalékot, amit az előző kormány itt hagyott. Innentől kezdve került az ország egyik oldalon gazdaságilag, másik oldalon politikailag olyan lejtmenetbe, amit nagyon nehéz megállítani. Ezt a két oldal közötti kommunikáció, kompromisszum-készség nélkül ezt a problémát nem lehet megoldani – jelentette ki Kövér László, aki utalt arra is: a Medgyessy-kormány 320 milliárd tartalékkal vette át az országot, s minden mutató javuló tendenciát mutatott.
A köztársasági elnök jelöléssel kapcsolatos szimpátiaszavazásról Kövér László elmondta: eddig körülbelül 200 ezren nyilvánítottak véleményt. – Az eddigi tendenciákból az olvasható ki, hogy Sólyom László és Mádl Ferenc azok a jelöltek, akiket a szimpátiaszavazáson voksolók szívesebben látnának az államfői székben – mondta a politikus, hozzátéve: Szili Katalin is „viszonylag jelentősnek mondható támogatottságot élvez”. Kövér László hangsúlyozta azt is: a köztársaságielnök-jelölt megválasztásával kapcsolatos szavazás titkos, kötelező szavazást előírni nem lehet, de a frakciónak minden bizonnyal meg lesz a maga jelöltje. – Magánvéleményem szerint, figyelmbe véve a jelöltek kvalitásait, esélyeit, a felmerülő nevek közül Sólyom Lászlóhoz képest nemigen látok mást alkalmasnak – mondta. – Ha ironikusan akarnék fogalmazni, azt mondanám: használni ugyan keveset lehet köztársasági elnökként, de ártani annál többet. Ha a köztársasági elnök nem találja meg a maga helyét, és úgy gondolja, hogy pártpolitikai elkötelezettségei okán mindent el kell követnie annak érdekében, hogy a neki nem tetsző kormánynak megkeserítse az életét, a neki tetsző kormánynak pedig mindenben parírozzon, akkor fennáll annak a veszélye, hogy az amúgy is alacsony presztizsű közjogi intézményrendszerünk utolsó eleme is elveszti a választók maradék bizalmát – tette hozzá.

A Kondorosi Csárda még egy utolsó esélyt adott a rongálónak