Tagadta a maffiavádakat az egykori Conti Car Kft. volt tulajdonosa, R. László, aki tegnap a Bács-Kiskun Megyei Bíróság előtt megkezdett perben tett vallomást. A vádirat szerint a férfi tíz társával együtt bűnszervezetet működtetett, amely tavaly területszerzési céllal likvidálni kívánt egy Balaton-felvidéki vállalkozót. Ennek érdekében Szerbia-Montenegróból két szállítmány fegyvert csempésztettek be újvidéki társaik segítségével. A gyilkossággal két, szintén szerb bérgyilkost bíztak meg, akiket ki is fizettek. A fővádlott tegnap cáfolta azt is, hogy bűnszervezetet tartott volna fenn. Azt állította, hogy ő mindig vállalkozásaival volt elfoglalva. Hozzátette: jó ismeretség, esetleg barátság, nemegyszer közös börtönhónapok kötötték R. Lászlót több vádlott-társához, de bizalmi viszonyt nem ápolt egyikükkel sem.
– Nem volt nyomozás az ügyben – állította R. László. – Létrehoztak egy képet, amelybe beillesztették a három terhelő tanú vallomását, és ebből lett a vád ellenünk.
Mindig a vállalkozásaival foglalkozott a jelenleg műkincskereskedő fővádlott, aki szerint ezért nem ért rá bűnszervezetet vezetni. Ráadásul a bíróság elé állított társaival nincs függő viszonyuk. Ezt bizonyítja az is, hogy nincsenek közös érdekeltségeik sem. Bár többeket évtizedek óta ismer – hármukat már a nyolcvanas évek végétől, a kilencvenes évek elejétől – de bizalmi viszony egyedül egykori üzlettársához, Cs. Zsigmondhoz fűzi – tette hozzá R. László, aki a vádirat azon megállapításait is kikérte magának, hogy ő prostituáltak futtatásából és drogkereskedelemből élne. Miként elmondta: az utóbbi húsz évben még szórakozóhelyen sem járt.
Arra a bírói kérdésre, hogy akkor miért fogalmaztak meg ellene ilyen súlyos vádakat, R. László úgy válaszolt, hogy évek óta bizonyos rendőrök célpontja lett. Amikor autókereskedelemmel foglalkoztak, cégük először vetette fel a Belügyminisztériumban, hogy hatóságilag kellene ellenőrizni az autókat. A következő évben letartóztatták, majd bevezették a kötelező eredetvizsgálatot. Ez milliárdos üzlet, és a bevizsgáló cégeket egykori rendőri vezetők üzemeltetik – állította a vádlott.
A vádirat szerint R. László az 1990-es évek közepétől a letartóztatásáig bűnszervezetet irányított, annak első számú vezetője volt. Közvetlenül alá tartozott M. Péter, Cs. Zsigmond és F. Attila. A harmadik szinten állt, de még irányítási és döntési joggal bírt M. Richárd is. Katonaként szolgálta a főnököket N. Endrigo, Z. Imre, Á. Zsolt, G. Nándor és P. József. A bűnszervezet elsősorban Budapesten a kábítószer-kereskedelem és a prostitúció ellenőrzését végezte, de szedtek védelmi pénzeket a vendéglátóhelyektől és taxisoktól is. A dokumentum szerint R. László tervei szerint a Balaton-parti szórakozóhelyek többségét védő és irányító T. Tibor megölésével a bűnszervezet jelentős többletbevételt könyvelhetett volna el, ezért társaival megszervezte a vállalkozó megölését, de ezt a rendőrség megakadályozta. A társaság a merénylet elvégzésével szerb bérgyilkosokat bízott meg. Futárokkal 2800 euróért (678 ezer forintért) fegyvereket hozattak be Szerbia–Montenegróból – áll a vádiratban. A fegyverszállítmány egy részét a rendőrség lefoglalta.
A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség emberölés előkészületével, bűnszervezet tagjaként elkövetett fegyvercsempészettel és más bűncselekményekkel vádolja a tizenegy tagú társaságot. A tárgyalás ma folytatódik.

„Engem nem érdekel, hogy hol lesz király, csak itt ne, Pápán”