Orbán Viktor szerint válságösszefogásra van szükség Magyarországon. A Fidesz elnöke azt kérte pártja parlamenti képviselőcsoportjától: segítse azokat a kezdeményezéseket, amelyek a problémák orvoslását szolgálhatják, még ha a kormányoldalról fogalmazódnak is meg. Baj van, meg kell próbálni összefogni – jelentette ki a Fidesz hétfői frakcióülésén Orbán Viktor.
Magyarországnak nem tyúklépésekre van szüksége, hanem négy-öt jelentős, nagy döntésre – mondta a legnagyobb ellenzéki párt első embere a Fidesz frakcióülésén. Ilyen ügyeknek nevezte többek között a munkahelyek védelmét, a munkanélküliség visszaszorítását. Indítványozta továbbá a kis-és középvállalkozások adócsökkentése, és a visszatartott áfa kifizetése melletti kiállást a minisztériumok és az állami vállalatok kifizetetlen egészségügyi járulékainak befizetését és azt, hogy hívják fel a figyelmet arra, hogy a Fidesz radikális adócsökkentési csomagja már régóta benyújtásra került a parlamentbe, de máig sem kezdték meg a tárgyalását. Kérte továbbá, hogy jelezzék, nem fogják kihasználni helyzetet, ha a kormány visszavonná a felsőoktatási törvényjavaslatot, amely „tönkre fogja tenni a felsőoktatási rendszert”, viszont támogatják a szakképzési rendszer reformjának szándékát.
A baj nagyobb annál, mint amekkorának tűnik – szögezte le, hiszen a kormányzó erők ahelyett, hogy szembenéznének a helyzettel, sikerpropagandát folytatnak. „Egyetlen hely van ma Magyarországon, ahol a beszélgetésben résztvevők mindegyike szerint jó irányba mennek a dolgok, és ez a hely a kormányülés” – jelentette ki.
A Szövetség elnöke az ülésen beszámolt a képviselőcsoportnak a nemzeti konzultáció elindulásáról és rövid értékelést adott az uniós csatlakozás első évéről.
A nemzeti konzultáció múlt héten bejelentett kérdőíves felmérését Orbán Viktor az elmúlt tizenöt év legnagyobb magyarországi interaktív vállalkozásának nevezte, amelynek feladatát – mint mondta – a közös célok kitűzésében látja, amelyek nélkül „nincs biztonságos Magyarország sem”. Céltalanság, elképzelés nélküliség és tapasztalatlanság jellemzi a kormány működését, nem világos hogy a megtett lépések hová vezetnek – utalt a kormányfő száz lépés programjára. Hozzátette: a nemzeti konzultáció célja az, hogy 2006-ra néhány fontos kérdésben létrejöjjön az összefogás, a nemzeti egység. Ehhez azonban meg kell ismerni az emberek véleményét, és velük együtt kell kitűzni a közös célokat – húzta alá.
Az Európai Unióba való belépés után egy évvel a Fidesz elnöke felidézte a népszavazás idején mondottakat, amely szerint a Szövetség célja az volt, hogy mindenki a csatlakozás nyertese legyen. Nyerteseket ma legfeljebb elvétve látunk, és az uniós csatlakozásnak több a vesztese, mint a rendszerváltásnak volt, és különösen a vidéki Magyarország került rosszabb helyzetbe – mondta. Emlékeztetett arra, hogy egy évvel ezelőtt figyelmeztettek mindenkit: az Európai Unió nem jótékonysági intézmény, csak a magukon segíteni képes gazdaságok versenyképességét tudja javítani. A magyarországi döntéshozók miatt tudatos érdekérvényesítés helyett céltalanul, „amatőrként toporgunk” az európai élmezőnytől leszakadva. Az Európai Unió legalább annyira érdekközösség, mint értékközösség – hangsúlyozta, ahol minden ország harcol az érdekeiért.
Magyarországot kivéve minden országban megkapták a gazdák a támogatásokat, amelynek következményei jól láthatók, hiszen 30 százalékkal emelkedett az élelmiszer-behozatal mértéke, míg a kivitelé csak öt százalékkal nőtt. Ráadásul – tette hozzá – ezeket a sokszor rossz minőségű élelmiszereket éppen azokból a most csatlakozott országokból hozzák be, amelyek Magyarország legnagyobb versenytársai.
(Forrás: MTV Teletext, fideszfrakcio.hu)

Luxusnyaraló csak milliárdosoknak? – Így szálltak el az árak a Balatonnál