A Pesti Jövedéki Adójegy és Zárjegy Hivatal jogi lépésekre készül azután, hogy olyan információk jelentek meg: a hivatal valamely munkatársa vagy munkatársai névtelen levélben fejtették ki véleményüket a Zwack Rt. adóügyével kapcsolatban – áll a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) kommunikációs osztálya által kedden kiadott közleményében.
A vámhivatal valamennyi munkatársa – figyelembe véve a szakmai és erkölcsi normákat – visszautasítja azt az állítást, miszerint a levelet a hivatal dolgozója vagy dolgozói írták volna – szögezi le a távirati irodához eljuttatott sajtóanyag, s hozzáteszi: a hivatal az ügyben jogi lépések megtételére készül. A dokumentum szerint „a teljes személyi állomány megrendült azon, hogy a jogszabályok normáinak következetes végrehajtásába vetett bizalom megingott azáltal, hogy a törvények, jogszabályok mentén meghozott jogszerű döntéseiket később – egy névtelen levél alapján – megkérdőjelezhetik és kétségbe vonhatják„.
Mint arról tegnap beszámoltunk, Font Sándor, a parlamenti Zwack-bizottság fideszes elnöke egy névtelen levél másolatát osztotta szét újságíróknak. A dokumentumban a 16. vámhivatal, magukat megnevezni nem kívánó munkatársai fordultak a Zwack-ügyet vizsgáló parlamenti bizottsághoz és az Ügyészi Nyomozó Hivatalhoz. A levelet nyilvánosságra hozó Font Sándor szerint a levél megerősíti azt a gyanút, hogy a Zwack Rt. jövedéki ügyében folytatott vizsgálatot valaki leállíttatta. A 16-os számú vámhivataltól érkezett névtelen levél „hitelessége ugyan megkérdőjelezhető, ám (...) tartalma megerősíti azokat a sejtéseket, hogy miért ilyen furcsa módon zárták le ezt az ügyet” – mondta az ellenzéki politikus. A levélben konkrétan megneveznek egyes személyeket, akik állítólag részt vettek az ügy leállításában.
Kóródi Mária, a Zwack-ügyet vizsgáló bizottság SZDSZ-es alalenöke a levélre a testület mai ülésén úgy reagált: névtelen levél nem lehet a bizottsági munka eszköze, egyben elítélte annak dokumentumként való kezelését a testület keddi ülésén. A poltikus szerint a levél rossz időket idéz.
Az ülésen a dokumentumok értékeléséről kialakult parázs vita után az MDF-es Csáky Andrásúgy fogalmazott: már most látszik, hogy kétféle vélemény születik majd. Wiener György (MSZP) pedig helytelenítette, hogy az ellenzéki képviselők kormányzati hátszelet vélnek a Zwack-ügy mögött.
A bizottság egyébként úgy döntött, következő ülésén meghallgatja Draskovics Tibor volt és Veres János jelenlegi pénzügyminisztert, korábbi politikai államtitkárt.
Több helyen is tüntettek Magyar Péter ellen a felháborodott nyugdíjasok