A BKV augusztus 5-éig előkészíti az új menetrendet, amelyek teljes körűen tartalmazzák majd a kollektív szerződésben rögzített, a járművezetőknek megadott pihenőidőket – derül ki a BKV Rt. közleményéből. Bóna Eszter, a BKV sajtóreferense a Magyar Nemzet Online-nal közölte: egyelőre nem lehet tudni, hogy a kieső időt járatritkítással pótolják-e, bár – tette hozzá – feltehetőleg erre nem kerül majd sor. Hangsúlyozta azt is: a kérdésről most egyeztetnek, így arról, hogy milyen más megoldás merült fel a BKV-nál a probléma kezelésére, nem tud tájékoztatást adni. Jelezte: a BKV kifejezte szándékát, hogy az Rt. belső szakmai vitájából az utasok semmit ne érezzenek meg.
Az MNO kérdésére, hogy miként fogják pótolni azt a kieső időt, amit a 20 perces pihenőidő jelent, Vág Péterné, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének vezetője közölte: a BKV Rt. az új menetrend készítése során bizonyos technikákkal képes lesz megoldani ezt a kérdést, így biztos, hogy nem lesz járatritkítás. Hozzátette: az utasok nem fognak semmit megérezni abból, hogy a BKV járművezetőinek több pihenőidejük lesz szeptembertől.
Ugyanakkor Kupper András korábban közölte: a BKV nem tervezte be idei büdzséjébe a kötelező pihenőidő egymilliárdos többletköltségét, és járatritkításokkal igyekszik kigazdálkodni azt. A Fidesz fővárosi frakcióvezetője úgy vélte, a menedzsment nem végzett számításokat, mielőtt aláírta a szerződést, így meglepetés volt számukra az, hogy a dolgozóknak kiadott pihenőidő mekkora költségnövekedéssel jár.
Mint arról korábban beszámoltunk, a járművezetők szeptembertől megkapják a kollektív szerződésben előírt második pihenőidejüket, ami már június közepe óta járt volna a sofőröknek. A BKV Rt. elismerte, hogy június közepe óta megsérti a kollektív szerződést azzal, hogy nem adja ki a járművezetőknek a közösen megállapított pihenőidőt. Múlt hét végén a fővárosi Fidesz tette szóvá, hogy a BKV vezetése nem bővítette a megállapodás szerint a dolgozóknak járó pihenőidőt. A vita hetek óta tartott a közlekedési vállalatnál és a szakszervezetek már sztrájkra készültek – jelezte Kupper András sajtóközleményében. Hozzátette: bejelentésünk nyomán Aba Botond vezérigazgató tagadta, hogy sztrájkhelyzet alakult volna ki, mégis másnap győzelmesen bejelentették, hogy a megegyezéssel elmúlt a sztrájkveszély.

Súlyos galandféreg-fertőzés terjed Magyarországon