Az európai országoknak az energiaszektor környezetszennyező tevékenységének csökkentésében kell keresniük a megoldást a kontinenst jelenleg sújtó szélsőséges időjárás és katasztrofális következményeinek enyhítésére – állítja Brüsszelben kiadott közleményében a WWF. A nemzetközi civil természetvédelmi szervezet szerint az Alpok és a Duna vidékén bekövetkezett áradások, az ibériai erdőtüzek, a francia, spanyol és portugál gabonatermést sújtó aszály annak a jele, hogy a világ egyre jobban szenved az éghajlatváltozástól. A termőföld felhasználása, a vízkezelés ugyancsak befolyásolhatja a szélsőséges időjárás kialakulását.
A WWF úgy látja: az ilyen természetű katasztrófák súlyosságának és sűrűségének hosszabb távú csökkentéséhez a politikai és üzleti életnek mielőbb tennie kell a széndioxid-kibocsátás mérséklése ügyében. A legnagyobb széndioxid-kibocsátók pedig az áramtermelők, amelyek világszerte 37, az unióban 39 százalékban részesednek a szennyezésből – teszik hozzá.
A WWF üdvözölte az Európai Unió idén januárban kezdett széndioxid-kibocsátás kereskedelmi programját (mely szigorúan megszabja az egyes vállalatok által kibocsátható, az üvegházhatást befolyásoló káros anyagok mennyiségét, ugyanakkor az emisszió-kereskedelmet teljesen szabaddá teszi), ám úgy véli: a jelenlegi korlátokon szigorítani kell már a rendszer idei felülvizsgálatakor.
(Forrás: National Geographic Magyarország, sulinet.hu)
„Arcátlanság azt állítani, hogy Ukrajna áll legközelebb az EU-tagsághoz”
