Fidesz: Titkos áramtermelő gyarmatosítás Pakson?

Egy titkos szakértői anyag alapján, a nyilvánosság teljes kizárásával megkezdődött a Paksi Atomerőmű önállóságának teljes felszámolása – írja Koltai Tamás fideszes országgyűlési képviselő sajtóközleményében.

MNO
2005. 09. 15. 14:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az úgynevezett „integrált nemzeti villamos társaságcsoport” (holding) létrehozásának jegyében az erőmű számos részlegét, és milliárdos döntési jogosítványait Budapestre, közvetlenül az Magyar Villamosművek Rt.-hez telepítik – áll a közleményben. Ráadásul engedély nélkül, hiszen az Országgyűlés csak a MAVIR – MVM Rt. fúziót hagyta jóvá, az atomerőmű feldarabolását viszont nem is tárgyalta! Több, korábban még Pakson dolgozó vezető ma már a fővárosban végzi munkáját, miközben az atomerőmű alkalmazottai értetlenül szemlélik az eseményeket: vajon miért nem tájékoztatják őket arról, hogy mi lesz velük, hány ember maradhat, hánynak kell Budapestre költöznie, és igaz-e, hogy meg akarnak szüntetni több száz, vagy akár ezer munkahelyet – teszi fel a kérdést Koltai Tamás.

Hozzáteszi: történik mindez akkor, amikor az Európa második legsúlyosabb nukleáris üzemzavara következtében keletkezett 3,6 tonna szivárgó, széttöredezett hasadó anyaghoz hamarosan hozzányúlnak, és több mint két év után megpróbálják eltávolítani.

A Fidesz-frakció felszólítja a Gyurcsány-kormányt, hogy haladéktalanul adjon magyarázatot az esztelen centralizációra, és hozza nyilvánosságra a Paksi Atomerőmű feldarabolását tartalmazó „holdingosítás” titkos dokumentációját! A bizonytalan jövő miatt kialakuló feszült légkör, valamint a profithajhász, pusztán a gazdasági szempontokat kiszolgáló, kapkodó vezetői magatartás Pakson újabb rendellenességekhez, akár igen komoly balesethez is vezethet – írja a fideszes politikus sajtóközleményében.



Paks Pakson marad, nem kerül Budapestre – reagált a kormányszóvivő Koltai Tamás közleményére. Batiz András leszögezte: semmilyen titkos dokumentum, vagy tanulmány nem készült az atomerőműről, a cég önállóságát nem fenyegeti veszély, a kormány eddig is és ezután is kiemelten fontos, stratégiai cégnek tekinti.

A szóvivő tájékoztatása szerint a Magyar Villamos Műveknél az úgynevezett stratégiai holding létrehozására a versenyképesség és a hatékonyság növelése miatt volt szükség.
(MTV Teletext)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.