MDF: sereghajtók vagyunk a megújuló energiaforrások arányának tekintetében

A Magyar Demokrata Fórum megszavazza ugyan, de tüneti kezelésnek tartja a kabinet öt százalékos áfa csökkentését. Az MDF politikai vitanapot kezdeményez a megújuló energiaforrások felhasználásának meggyorsítására, mert jelenleg az Unióban e téren sereghajtók vagyunk – írja Karsai Péter, az MDF országgyűlési képviselőjelöltje sajtóközleményében.

MNO
2005. 09. 18. 10:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Demokrata Fórum az olaj világpiaci árának folyamatos növekedése miatt arra hívja fel a figyelmet, hogy Magyarországnak belátható időn belül alternatív energiaforrások segítségével kell biztosítania az ország energia szükségletét. A fosszilis energiaforrások ugyanis korlátozott mennyiségben állnak rendelkezésünkre, a közeljövőben az energiaárak robbanásszerű növekedése várható. A gazdaság működését kiszámíthatatlan módon befolyásoló, a 70-es évek olajárrobbanását megismétlő események előtt állunk – írja az MDF-es képviselő közleményében.

Hozzáteszi: a bioenergia javaslattal az MDF a változás útjára lép. A hagyományos energiaforrások ideje lejárt, az új évezredben új energiaforrások veszik át a régiek helyét. A magas költségek kényszeríteni fogják a kormányokat, energiapolitikusokat, hogy tényleges lépéseket tegyenek alternatív energiaforrások alkalmazására, a környezetkímélő és a fenntartható növekedést biztosító zöld energiák elterjesztésére.

Az MDF elképzelése alapján a jelenleg túltermelés következtében megmaradó kukoricát bio-üzemanyag termelésre kell felhasználni. Nem egy teljesen új megoldást, hanem Brazíliában és Argentínában már 30 éve alkalmazott módszer hazai alkalmazásának a megvalósítását javasoljuk – áll a közleményben.

Az MSZP-SZDSZ kormány azonban eddig nem ismerte fel a megújuló energiaforrások fontosságát, így nem csoda, hogy az Európai Unión belül is a sereghajtók között vagyunk a megújuló energiaforrások arányának tekintetében. Amíg az Európai Unió azt vállalta, hogy 2010-re az összes energiaforrás 12 százaléka megújuló energiaforrás lesz, addig Magyarország a lehető legalacsonyabb vállalást tette a 3,6 százalékkal, ami az új tagállamok vállalásától, is jócskán elmarad – írja a politikus sajtóközleményében.

(OS)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.