A zsűri a második helyen Miskolcot, a harmadik helyen Debrecent javasolta, így a budapesti pályázat nem került be az első háromba – közölte a tárcavezető. Bozóki András leszögezte: Pécs kiválasztása regionális vonzerőt jelent.
Toller László, Pécs polgármestere kiemelte, hogy a világörökséggé nyilvánítás óta ez a város történetének egyik legnagyszerűbb pillanata. Az MSZP-s polgármester szerint a csapatmunkának köszönhető a győzelem.
Kósa Lajos, Debrecen főpolgármestere közleményben gratulált a pécsieknek a győzelemhez, ám kritizálta a kormány döntését, mivel szerinte a kabinet újra bebizonyította, hogy bármikor képes az ország érdekeit figyelmen kívül hagyó döntést hozni. Kósa leszögezte, hogy újra kimarad az a nagyszerű lehetőség, miszerint az ország legelmaradottabb keleti részei is esélyt kapjanak a felzárkózásra.
A főpolgármester szerint nem baj, hogy nem Budapest nyert. Demszky Gábor kiemelte, hogy a főváros pályázatában szereplő dolgok közül így is megvalósítanak pár dolgot, többek között az óbudai gázgyár és a zsidónegyed felújítását, illetve a dél-budai Duna-partra tervezett fejlesztéseket.
Sasvári Szilárd fideszes fővárosi képviselő közölte: a városvezetés 14 éves tehetetlensége vezetett ahhoz, hogy még a vidéki városok is megelőzték a budapesti pályázatot. A Fidesz politikusa emlékeztetett: a Demszky féle városvezetés az expót is meghiúsította, az olimpiáért sem tett meg mindent, és ezáltal a kormány előtt is hiteltelenné válhatott.
A Magyar Demokrata Fórum képviselője, Szőke László közleményében kiemelte, hogy a pécsi szocialista lobbi nyomására lesz Pécs Európa kulturális fővárosa 2010-ben. Az MDF politikusa szerint a rendezvénysorozat hatalmas lehetőség lett volna Budapest számára, és az elszalasztott lehetőségért egyértelműen Demszky Gábort terheli a felelősség.
(Forrás: Info Rádió, privatbankar.hu, Index, MTV Híradó)
Kőnig doki és J.Lo a Harcosok Klubjában
