Meztelen látogatók a bécsi Leopold Múzeumban

Nyáron érdekes bemutató borzolta fel a kedélyeket a „sógoroknál”: a bécsi Leopold Museum „Meztelen igazság" nevű kiállítására ingyen engedték be azokat a látogatókat, akik úgy érezték, hogy nem lehet a művészetet ruhában élvezni, és meztelenül bolyongtak a képek között a szélesen mosolygó teremőrök nagy örömére.

Jack Corn
2005. 12. 28. 6:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Nem tagadjuk, hogy egy kis mini botrányt szerettünk volna okozni azzal, hogy aki meztelenül, vagy fürdőruhában tekinti meg a kiállítást, annak nem kell belépődíjat fizetni (....) a kiállító művészek, Gustav Klimt, Egon Schiele és Oskar Kokoschka a maguk idejében sok vihart kavaró egyéniségek voltak, Schiele különösen vad volt fiatal korában, ő biztos jól érezné magát a látogatók között„ – mosolygott az egyik osztrák televíziós csatorna kamerájába Peter Weinhaeupl, a múzeum igazgatója.

„Mi a meztelen testet ugyanolyan szépnek találjuk, mint a ruhába öltöztetett embereket” – tette hozzá Elisabeth Leopold, aki férjével, Rudolf Leopolddal alapította és a mai napig anyagilag támogatja a nevüket viselő múzeumot.

A belépő alól kibújni kívánó férfiak itt-ott feszülő fecskében, a hölgyek többsége csinos kis bikiniben csodálta meg a híres osztrák művészek korabeli kritikusai szerint „a pornográfia határát suroló” képeit. A merészebb művészetrajongók között volt, aki az osztrák fővárosban tomboló melegre való tekintettel egy szál bugyiban, vagy teljesen meztelenül sétált a képek között.

Mario Vorhemes, egy három számmal kisebb, szivárványosan csillogó Speedo gatyában pompázó 20 éves fiatalember úgy csinált, mint aki nem érti az okát az osztrákok egyébként nem túl hangos, inkább csak csendesen morgolódó megjegyzéseinek: „Mi ebben a nagy szám? Mindenki meztelenül jön a világra, akkor miért nem sétálhatunk néha pucéran is?„ – kérdezte a Bécsben tanuló, korának megfelelő élettapasztalattal rendelkező külföldi diák.

Elina Ranta, a körülményekhez képest feltünő külsejű, testét konzervatív módon könnyű nyári ruhába burkoló finn turista azonban felháborítóan maradi véleményt fogalmazott meg: „Én egy kicsit idegennek és furcsának találom ezt az egész kiállítást, hogy lehet ilyet megengedni egy szépművészeti múzeumban? (....) mi a férjemmel már számtalan múzeumban jártunk már, de a látogatók sehol sem néztek ki így!”

Forrás: CBS News, BBC World News, AP

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.