A megbeszélésen áttekintették a cégcsoport piaci helyzetét és versenyképességi kilátásait, illetve azt, hogymilyen okok vetettek a csoport pénzügyi problémáihoz.
A Transelektro közleménye szerint az „átmeneti likviditási-finanszírozási válságot olyan összetevők idézték elő, mint az utóbbi években rendkívül erős forint, a magas kamatlábak, a világpiacon jelentősen megemelkedett alapanyag árak, a magyarországi körbetartozások, a magyar tulajdonú cégekre jellemző tőkehiány és az ipari csoporton belüli vezetői hiányosságok” A szállítói tartozások és a vevői követelések azonos nagyságrendűek – teszik hozzá.
Kóka János a tárgyaláson hangsúlyozta, hogy a gazdasági tárca a magyar ipari kultúra védelmén és az iparpolitikai célokon kívül a csoport több ezer alkalmazottjának munkahelyét is segít megtartani. A miniszter egy reorganizációs finanszírozási terv elkészítését várja a tulajdonosoktól; a tárca és háttérintézményei vállalják a terv elkészítésének költségeit. A gazdasági miniszter független szakértői véleményeket is kér a vállalatcsoport helyzetéről és hosszú távú üzleti kilátásairól – mondta a szóvivő.
Ábrahám Gergely, a miniszter szóvivője közölte: a szaktárca minden olyan segítséget megad a Transelektro csoportnak, amely összhangban van az Európai Unió versenyjogával és a tulajdonosok, főként a Magyar Fejlesztési Bank érdekeivel.
(privátbankár.hu, MNO)
Újraindulhat a Dunaferr?
