Gyurcsány várja a következőt

A választók fogják eldönteni, hogy az SZDSZ és az MSZP együtt kormányoz-e a parlamenti választások után – mondta Gyurcsány Ferenc a Magyar Rádiónak adott heti interjújában. A kormányfő szerint a büdzsé végigvihető. Ami az utóbbi napokban, a Magyar Nemzetben „kipattant ügyet” illeti cégei kapcsán, Gyurcsány leszögezte: „nem ismer kipattant ügyet, és várja a következő próbálkozást, hogy a miniszterelnököt személyében támadják”.

MNO
2006. 01. 24. 8:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jelenleg nem a kormányalakítás kérdései foglalkoztatnak bennünket – hagyjuk majd meg arra az időszakra, amikor ez kérdés lesz –, hanem az ország gondjai, bajai, a teendők, a feladatok – mondta Gyurcsány Ferenc. A miniszterelnök szerint
most arról kell beszélni, hogy mi az, amit az elmúlt négy évben tett a kormány, és mi az, amit a következő időszakban Magyarországon tenni kell. Ami az SZDSZ és az MSZP jövőbeni, esetleges koalícióját illeti, a kormányfő elmondta: az SZDSZ és az MSZP sikeresen kormányzott együtt, és sikeresen kormányoz ma is. Minden más további kérdés, hogy lehet-e és kell-e a 2006-os választások után továbbra is együtt kormányozni, ezt alapvetően a választók fogják majd eldönteni.

A műsorvezető azon kérdésére, miszerint azt tartják Gyurcsányról, hogy az SZDSZ szavazóit próbálja megszólítani, ami egy majdani leszámolásnak is betudható, közölte: „ha van tíz percünk beszélgetni reggel a Kossuth rádióban, akkor nem tartom helyesnek, ha a miniszterelnök azzal tölti ezt a tíz percet, hogy ezoterikus politikai kérdésekkel foglalkozik”.

Legutóbbi kijelentését ismét megerősítette és leszögezte: a közt szolgáló hivatalnokok a választási időszakban is kell, hogy tudják: nem egyik, vagy másik párt szolgálatára esküdtek, hanem a köztársaság szolgálatára. Mint mondta: ő maga is szét tudja választani, hogy adott esetben kormányfőként, vagy pedig az MSZP politikusaként, jelöltjeként beszél. – Természetesen, amikor a választási kampányban valahol szerepelek, akkor hivatalban levő kormányfő vagyok, aki egyébként pártjának befolyásos politikusa. Itt nem válik el a két szerep. Az, amire utal, az egy fontos magatartási szabály. Én a magyar baloldal politikusa vagyok, amit gondolok, amit nyilatkozom, az a kormány közös álláspontja, egy koalíciós álláspont, amelyre jelentősen rányomja a bélyegét a Magyar Szocialista Párt álláspontja – vélekedett.

Gyurcsány Ferenc a Fidesz ígéreteivel kapcsolatban azt mondta: szerinte a választás nem egyszerűen ígéret-verseny, hanem felelősség-verseny is. – És nem elegendő szavakban mondani, hogy csökkentem az adót, növekednek a bevételek. Ki kell számolni. Aki ma kivesz a nyugdíjrendszerből 600 milliárdot, az nem felelős politikus. Nem szabad Magyarországon így kampányolni, nem szabad Magyarországot egy olyan útra vinni, amelynek a szociális biztonság feladása lesz a következménye. Az országnak van egy költségvetése, ezt a költségvetést elfogadtuk, ehhez a költségvetéshez átfogó, nagy javaslatot nem nyújtott be az ellenzék. Azt feltételezem, hogy ez a költségvetés végigvihető. Világos, hogy én mit szeretnék egészségügyben. Ebben van vita a két nagyobbik párt között: mi egy biztosítás alapú, sokkal igazságosabb, orvosnak, betegnek egyaránt több lehetőséget biztosító egészségügyet szeretnénk. Szeretnénk folytatni azt az együttműködést, amely a kistérségekben községek, városok között megvan. Ezek nagyon világos irányok, szerintem erről szól a választás – hangsúlyozta.

Ami az utóbbi napokban, a Magyar Nemzetben „kipattant ügyet” illeti cégei kapcsán, Gyurcsány leszögezte: „nem ismerek kipattant ügyet. Ismerek egy vádat, amelyet a jobboldal vezető napilapja megfogalmazott. Az a napilap, amellyel én lényegében minden hónapban új perben állok, és amely minden hónapban új rágalmat és új vádat fogalmaz meg, azt állítva, hogy a társaság egyik cégénél a bejegyzés körül voltak jogi pontatlanságok. Ezt nem tudom önmagában minősíteni, ez egy jogi kérdés, meg kell vizsgálnia azoknak, akik ezzel foglalkoznak, hogy volt-e jogi pontatlanság, vagy sem. Amit állítani tudok egyértelműen – függetlenül ettől a vitától, hogy a bejegyzés időben, rendben történt-e meg – ebből a jogi pontatlanságból, amelyet aztán legkésőbb 1995-96-ban rendbe is tettek, sem előnye, sem hátránya senkinek, költségvetésnek, banknak, szállítónak, vevőnek, tulajdonosnak nem származott. Ezért aztán nincsen mire reagálnom, ez az igazság. Ha csak arra nem, hogy minden követ megmozgatnak a riválisaimhoz közel állók, hogy személyemben támadjanak. De én tartom magam ahhoz, hogy vádra nem váddal, hazugságra nem hazugsággal kell válaszolni. Abba, hogy mi most ezzel töltsük az időt, nem akarok belemenni, mert van dolgom: az országot kormányozni. Azt mondom, hogy bízzuk a kérdést a jogászokra, a bíróságra. Ha jól sejtem, ez most már a második nekifutás januárban, hogy a miniszterelnököt személyében támadjuk. Egyszer a Vizslával, egyszer a Magyar Nemzettel. Várom a következőt: ez az érdemi válaszom”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.