Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményez a Fidesz az otthonteremtés áfájának csökkentése érdekében – jelentette be Orbán Viktor a Fidesz elnökségi ülése után.
A Fidesz elnöke kiemelte: nem nyugszanak bele, hogy a kormány nemet mondott a Fidesz Otthonteremtés Plusz programjára, vagyis arra az Európai Unió adta lehetőségre, hogy húsz százalékról öt százalékra csökkenjen a szociális lakásépítés és a lakásfelújítás áfája. Orbán ismertette, hogy azért akarnak a témáról még a parlamenti választások előtt tárgyalni, mert a magyar kormány a március 31-ei jogvesztő határidőig jelentheti be igényét az uniónál az áfacsökkentésre. A volt kormányfő szerint, ha ezt most nem jelentjük be az uniónak, akkor ez a lehetőség elmúlik.
Orbán Viktor kiemelte: az Országgyűlés nyilvánossága előtt kérik majd a kormányt arra, hogy mégis vegye napirendre és fogadja el az Otthonteremtés Plusz csomagot. A Fidesz elnöke reméli, ha a parlamenti többség támogatja az ügyet, akkor a kormány is elfogadja a javaslatot.
A volt miniszterelnök szerint amennyiben az áfa-csökkentés megtörténik, úgy sok építőipari vállalkozás be fogja jelenteni azokat az alkalmazottakat, akiket eddig feketén foglalkoztatott.
Illegális migráció: Sötét összefüggések rajzolódnak ki a legújabb adatokból















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!