Bezárja vagy eladja veszteséges gyárait a VW

Húszezer dolozójától válik meg a Volkswagen az átszervezés során.

MNO
2006. 02. 15. 12:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Volkswagen illetékesei elmondták, hogy a cég bezárja, vagy eladja veszteséges üzemeit a múlt héten bejelentett átszervezés keretében.

Európa legnagyobb autógyártója több száz millió eurós veszteségeket halmozott fel. A cég ennek megfelelően nyugat-németországi üzemeiben tervezi növelni a termelést – mintegy 30 százalékkal –, s kevésbé jövedelmező alkatrészgyárait pedig bezárja – írja az International Herald Tribune.

Bernd Pischetsrieder vezérigazgató pénteken bejelentette, hogy a termelékenység növelésének érdekében mintegy 20 ezer dolgozójától fog megválni a cég a következő három évben, holott eddig csak 14 ezerről volt szó. (Mfor.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.