Az SZDSZ választási programjának – az ambuláns és fekvőbeteg szolgáltatások privatizációja, a több-biztosítós rendszer bevezetése – megvalósulása esetén fizetőssé válik az egészségügy – áll a Fidesz-KDNP sajtóközleményében.
Hozzáteszik: jóllehet a kampányban több vezető kormányzati politikus is megígérte, hogy nem lesz sem receptdíj, sem vizitdíj, sem privatizáció, s a jövőben sem kell fizetni az egészségügyi szolgáltatásokért. A 2004 decemberi népszavazáson az emberek nemet mondtak a kórház-privatizációra, a fizetős egészségügyre, arra, hogy megfosszák a legnehezebb helyzetben lévőket a tisztességes egészségügyi ellátástól. Az emberek többsége nemet mondott az SZDSZ egészségügyi programjára.
Joggal várunk választ Gyurcsány Ferenctől arra, hogy a megalakuló új kormány az emberek, a betegek oldalán áll-e vagy a tőke érdekeit képviseli? Választ várunk arra, hogy privatizálni kívánják-e az ambuláns és fekvőbeteg szolgáltatásokat, be akarják-e vezetni a több-biztosítós rendszert? Fizetni kell-e a betegeknek a receptfelírásért és a vizitért? Választ várunk arra, hogy megvalósul-e az SZDSZ választási programja, s ezáltal fizetőssé válik-e az egészségügy? Az embereknek joguk van tudni, hogy számíthatnak-e a választási kampányban elhangzott kormányzati ígéretekre, miszerint továbbra sem kell fizetni az egészségügyi ellátásért – teszi fel kérdéseit a Fidesz-KDNP.
Az SZDSZ elnöke a Klubrádióban cáfolta, hogy az egészségügy biztosítási alapú átalakítása a szolgáltatás fizetőssé tételét jelenti. Kuncze Gábor azt mondta, hogy fizetni csak az extra egészségügyi szolgáltatásért kell majd. Elmondása szerint a különbség annyi, hogy a díjat is az egészségbiztosító szedi majd be. Ugyanakkor Kuncze Gábor megismételte, hogy a több biztosítós rendszerről másfél év múlva születhet döntés.
(OS, Klubrádió)

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére