Robbanás egy török bányában

Beomlott egy bánya Törökország nyugati részén. A balesetben legalább 17-en meghaltak és 40-en megsebesültek.

MNO
2006. 06. 02. 6:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Feltételezések szerint a robbanást metángáz-szivárgás okozta. A mentőalakulatok 40 embert hoztak a felszínre a detonációt követően. A török bányák a legveszélyesebbek között vannak Európában. Évente több százan lelik a halálukat a biztonsági előírások hiánya miatt.

(hirtv.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.