Akár 30 ezer fő leépítésével is járhat a postai liberalizáció

Az Országgyűlés gazdasági bizottsága azt javasolja, hogy 2012-ben legyen a postai szolgáltatások területén a piacnyitás, azaz a liberalizáció – mondta Márfai Péter, a testület szocialista alelnöke. A piacnyitás akár 30 ezer fő leépítésével is járhat. A Fidesz azonban aggódik, hogy a piacnyitás figyelemmel lesz-e a munkahelyek számára, és a hozzáférés biztosítására.

MNO
2007. 05. 11. 10:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kérdés még nem dőlt el, az Európai Bizottság azonban tavaly 2009-et jelölte meg a piacnyitásra a postai szolgáltatások területén – közölte a kormánypárti képviselő az április végén egyhangú támogatással hozott döntésről.

Hozzátette: az Európai Parlament több bizottsága is tárgyalta ezt a kérdést, és felmerült az a lehetőség, hogy munkahelyvédelmi, piacvédelmi okokból hosszabb felkészülési időt hagyjanak a piacnyitásra.

Márfai Péter közölte: itthon az történt, hogy a gazdasági bizottság állásfoglalásában a 2012-es dátumot rögzítette, ami Magyarország érdekeinek és a hazai postai piac jelenlegi állapotának felel meg. A kérdésben még nem foglalt állást a kormány, de információi szerint egyetért ezzel az állásfoglalással – fűzte hozzá az MTI-nek nyilatkozva.

A szocialista képviselő kitért arra, hogy a 2006-os angol postai liberalizációval kapcsolatos várakozások később nem teljesültek. Német tapasztalatokra hivatkozva hozzátette: a piacnyitás akár 30 ezer fő leépítésével is járhat. Magyarországon a teljes postai létszám 37 ezer fő, a piacnyitás jelentősen érintené a magyar posta helyzetét.

Aggódva figyeljük a piacnyitás 2009-es, illetve 2012-es dátumát, hogy az átalakítás figyelemmel lesz-e a munkahelyek számára, a minőség javítására és a hozzáférés biztosítására – közölte Ódor Ferenc, a Fidesz országgyűlési képviselője az MTI-vel, aki megjegyezte azt is, hogy a postai szolgáltatás liberalizációja beleillik az uniós alapelvekbe. A Magyar Posta felkészülésének hiánya azonban kétségeket ébreszt – írta közleményében Ódor.
Emlékeztetett rá: az elmúlt esztendők postabezárásai az aprófalvakban szolgáltatás-csökkenést jelentettek.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.