Fidesz-kongresszus: a Gyurcsány utáni korszak

Felelős politikai erőként a Gyurcsány-kormány utáni időszakról kell tanácskoznunk, hiszen közjogi felelősségünk is ezt diktálja – jelentette ki Deutsch-Für Tamás a Fidesz május 19–20-i tisztújító kongresszusáról. Az elnöki posztért csak Orbán Viktor indul, a négy alelnöki helyre viszont öten pályáznak.

MNO
2007. 05. 15. 12:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Deutsch-Für Tamás szerint elsősorban a Gyurcsány-kormány utáni időszakról, a jövő kérdéseiről szól a Fidesz hét végi tisztújító kongresszusa, amelyet „nyugat-európai típusú széles szövetségi találkozóként„ jellemzett keddi sajtótájékoztatóján.

„Felelős politikai erőként a Gyurcsány-kormány utáni időszakról kell tanácskoznunk, hiszen közjogi felelősségünk is ezt diktálja” – mondta a Fidesz elnökének kabinetvezetője, aki előzőleg azt mondta, hogy a folyamatos kormányválságok miatt nem lehet tudni, mennyi idővel a soron következő parlamenti választások előtt lesz a Fidesz kongresszusa. Mint mondta, bár tisztújító kongresszus lesz, de nem a Fidesz belső ügyeiről lesz elsősorban szó, hanem a jövő kérdéseivel foglalkoznak majd.

A Fidesz elnökének kabinetfőnöke elmondta: Orbán Viktor kongresszusi beszédében szól majd először annak a „készülő írásműnek„ a tartalmáról, amelyet könyv formában a május végi ünnepi könyvhétre jelentetnek meg.

Aki rosszra gondol

A politikus szerint a Hungexpo B pavilonjában tartandó, május 19–
20-i tanácskozás két szempontból is több lesz, mint kongresszus, egyrészt, mert világosan megmutatja a kormánypártok és a Fidesz politikája, gondolkodásmódja közötti különbséget. Gyurcsány Ferenc és az MSZP kizárólag Orbán Viktorral és a Fidesszel foglalkozik, a Fidesz és Orbán Viktor pedig nem foglalkozik Gyurcsány Ferenccel, hanem az ország gondjaival, és az emberek hétköznapi problémáinak megoldásával – jelentette ki.

Kérdésre elmondta: több mint kétezer küldöttet várnak a kétnapos tanácskozásra. A küldöttek közül ötszázat a budapesti fideszesek szállásolnak majd el. Rossz az, aki rosszra gondol – tette hozzá a politikus, aki jelezte, bármilyen állapotban is legyen a Fidesz költségvetése, a jövőben is ezt a formát választják majd többnapos országos tanácskozások esetében.

Öt pályázó, négy alelnöki poszt

A politikus ismertetése szerint a kongresszus szombat délután 2-kor kezdődik majd Kövér László választmányi elnök felszólalásával, ezt követően Navracsics Tibor terjeszti elő a négy hónapos Jövőnk-vitasorozat tapasztalatait összegző vitairatot, amelyet megtárgyalnak a küldöttek. Deutsch-Für Tamás elmondta: azt remélik, hogy a vitairat az új többség közös értékeit, elképzeléseit fogalmazza meg.

Vasárnap lesz a tisztújítás, ekkor választják meg az elnököt és a négy alelnököt, valamint a mandátumvizsgáló és összeférhetetlenségi bizottság, illetve a számvizsgáló bizottság tagjait – mondta.

Az elnöki posztért csak Orbán Viktor indul, a négy alelnöki helyre viszont öten pályáznak, a jelenlegi alelnökök – Varga Mihály, Schmitt Pál, Pokorni Zoltán és Pelczné Gáll Ildikó – mellett Kósa Lajos, Debrecen polgármestere is indul. Az alapszabály szerint a kongresszuson is van lehetőség arra, hogy a küldöttek egyharmada jelöljön a posztokra, de a jelöltnek el is kell vállalnia az indulást.

Rangos vendégek

Deutsch-Für Tamás a kongresszus külföldi vendégei kapcsán kitért arra is, hogy Benjamin Netanjahu volt izraeli miniszterelnökkel folyamatos kapcsolatban vannak, kedden-szerdán kapják meg a végleges választ arról, hogy részt tud-e venni a tanácskozáson.

Deutsch-Für Tamás beszélt arról is, hogy a kongresszus külföldi vendégei között lesz Wilfried Martens, az Európai Néppárt elnöke, Joseph Doul, az Európai Parlament néppárti frakcióvezetője, Hannes Misethon, az Osztrák Néppárt főtitkára, valamint Eirik Moen, a Nemzetközi Demokrata Unió (IDU) főtitkára, Csáky Pál, a szlovákiai Magyar Koalíció Pártjának elnöke, Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Szövetség elnöke, Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke, illetve Kovács Miklós, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnöke.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.