Ősszel a rendőrség egy rajta kívül álló politikai-hatalmi küzdelemnek vált sokadik szereplőjévé, most pedig az erkölcsi-jogi megbillenés főszereplője volt – fogalmazott Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a parlamentben hétfőn napirend előtti felszólalásában. Az igazságügyi és rendészeti miniszter, valamint a rendőrségi vezetők felmentése kapcsán közölte: a rendőrséget ősszel meg kellett védeni „egy méltatlan politikai támadástól„, most pedig fel kellett hívni a figyelmet arra a felelősségre, amelyet „egy pontig osztatlanul csak a rendőrség képvisel”. Ugyanakkor nem lehet egyes jelenségekből a rendőrség egészére következtetni – vélte.
• Részletek
Navracsics: Az igazság pártján érdemes maradni
A Fidesz frakcióvezetője szerint dicséretes az igazság pártján állni, de ha nem sikerül, nem az ellenfeleket kell hibáztatni. Semjén Zsolt, a KDNP frakcióvezetője ismét távozásra szólította fel a kormányfőt. Az ellenzéki politikusok a miniszterelnök napirend előtti parlamenti felszólalására reagáltak hétfőn.
• Részletek
Gál Zoltán: Manapság divat a rendőrség morális válságáról beszélni
A szocialista politikus felszólalásában megköszönte a felmentett vezetők munkáját. Hozzátette: manapság divat a rendőrség morális válságáról beszélni.
• Részletek
Eörsi: A személycserék szükségesek, ugyanakkor nem elégségesek
Az SZDSZ szerint „a személycserék szükségesek, ugyanakkor nem elégségesek ahhoz, hogy a fennálló helyzetet megoldjuk„ – jelentette ki Eörsi Mátyás, az SZDSZ frakcióvezetője.
• Részletek
Dávid: A rendőrség jól végezte munkáját, de a kormány belenyúlt a rendszerbe
Az MDF elnöke válaszában emlékeztetett arra: a rendőrség olyan irányítás alatt állt az elmúlt években, amely el tudta látni a feladatát. A Gyurcsány-kormány azonban belenyúlt ebbe a rendszerbe, és megszüntették a belügyminisztériumot – tette hozzá Dávid Ibolya, aki szerint a belügyi tárca visszaállítása fontos feladat lenne.
• Részletek
Gyurcsány: A kormányfő hatásköre az országos rendőrfőkapitány felmentése
Az országos rendőrfőkapitány felmentése nem az igazságügyi és rendészeti miniszter, hanem a miniszterelnök hatáskörébe tartozik –mondta Gyurcsány Ferenc viszontválaszában hétfőn az Országgyűlésben.
• Részletek
Dávid: Nem fedi a valóságot Gyurcsány viszontválasza
Sokadik alkalommal nem fedi a valóságot Gyurcsány Ferenc miniszterelnök parlamenti viszontválasza – mondta Dávid Ibolya, az MDF elnöke hétfőn a Parlamentben tartott sajtóértekezleten.
• Részletek
Honvédség, rendőrség, közigazgatás
A honvédség kitartását méltatta napirend elötti felszólalásában Vadai Ágnes szocialista képviselő. Szekeres Imre honvédelmi miniszter a stabilitást hangsúlyozta, Boross Péter MDF-es képviselő a rendőrség problémáját az ország problémájával hasonlította össze, míg Lamperth Mónika önkormányzati és területfejlesztési miniszter a közigazgatás reformjáról beszélt napirend elötti felszólalásában.
• Részletek
Mikola: Pszichoirtó akció folyik az országban
Az egészségügyi tárcához intézték a legtöbb interpellációt a képviselők a parlamentben hétfőn. Szóba kerültek az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet bezárása kapcsán megfogalmazott aggályok.
• Részletek
Németh Zsolt: Egység van a parlamenti pártok között Malina Hedvig ügyében
Két azonnali kérdésre adott válasszal is egyetértettek ellenzéki képviselők hétfőn az Országgyűlésben, az azonnali kérdések órájában.
• Részletek
Szigorítják az alkohol és a dohányárúk kereskedelmét
Szigorította az Országgyűlés a fiataloknak alkoholt vagy dohányterméket eladók büntetését. A képviselők csaknem egyhangúlag fogadták el azt a fideszesek által kezdeményezett, szocialisták által kiegészített törvényt, hogy júliustól legfeljebb egy évre elveszítheti dohány- vagy szeszárusítási engedélyét az, aki kiskorúnak ilyen árut ad el. Eddig csak pénzbírságot kaphatott a szabályszegő kereskedő.
Idén kivételesen július 15-ig még jelentkezhet az agrár kárenyhítési alapba az a gazda, aki csak a legutóbbi fagy és jégeső után gondolta úgy, hogy erre szüksége lehet. Az Országgyűlés úgy módosította a tavaly hozott törvényt, hogy a termelők az általuk befizetett összegnél nagyobb arányban is kaphatnak kárenyhítést, a kormány pedig többet is hozzátehet a költségvetésből, mint amennyit a gazdák betettek az alapba. Az ellenzék úgy látja, hogy ez nem old meg semmit, pedig itt több tízezer tönkrement család túléléséről van szó. Ángyán József Fidesz-képviselő szerint legalább 25 milliárd forintot kellene adnia az államnak:
(MTI, MNO, radio.hu)
Rég nem volt ilyen sikeres felvételi
