A szükséges engedélyek megszerzését és a további tervezéseket követően jövő tavasszal szeretnék a kivitelezést elkezdeni. Az átalakítási munkálatok az előzetes számítások szerint 8-10 milliárd forint közötti összegre rúgnak. A fejlesztési koncepció 280-350 közötti vendég befogadásával számol a leendő szállodában. Számos szolgáltatás kapcsolódik hozzá: a fejlesztők egyebek mellett wellness-, fitness- és fürdőlehetőségekben, továbbá széles körű éttermi szolgáltatásokban gondolkodnak.
A meglehetősen leromlott állapotban lévő épületegyütteshez fontos történelmi esemény is kapcsolódik: 1921. december 17-én itt hirdették ki a népszavazás végeredményét. Sopron és a környezetében lévő 8 település akkor döntött arról, hogy Magyarországhoz akar tartozni. E népszavazás nyomán kapta Sopron a „Hűség városa„, azaz „Civitas Fidelissima” kitüntető elnevezést.
A fejlesztési program kiemelt fontosságúnak tartja a városképi védettségű épület értékeinek megőrzését. Sétányt is akarnak létesíteni a nagy kiterjedésű belvárosi telek egyik felén: a 4 ezer négyzetméteres parkot a város lakói előtt is megnyitják. A befektetési és a fejlesztési koncepció kidolgozói bíznak abban, hogy Sopron vonzerejét kedvező földrajzi helyzete, Bécshez, Pozsonyhoz és Budapesthez való közelsége fokozza.
(MTI)
Felsült a biogazdálkodással Magyar Péter gazdákat alázó szakértője
