Orbán: Gyurcsány már a múlt

A baloldal ismert fegyvere, hogy a jobboldali konzervatív erőket radikalizmussal vádolják – mondta Obán Viktor a Die Pressének adott interjúban. Emlékeztetett arra: Nicolas Sarkozy vagy Edmund Stoiber is rendszeresen szembesül ezzel a váddal. Az FAZ egy kemény iszlámellenes nyilatkozatot közöl.

MNO
2007. 06. 02. 11:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Die Presse (diepresse.com)

A konzervatív bécsi napilapban Peter Bognar „Kizárt Gyurcsánnyal a párbeszéd” címmel készített interjút Orbán Viktorral.

Az utcai összecsapások tanulságával kapcsolatban a Szövetség elnöke elmondta, hogy a drámai eseményekben a magyar demokrácia kifáradásának folyamatát látja. Először a 2006-os választásokon a polgárokat megtévesztették, ennek következtében ma a magyaroknak illegitim a kormánya. Majd 2006 októberében egy békés tüntetést a kormány utasítására a rendőrség példátlan brutalitással feloszlatott. Ma Magyarországot demokrácia nélküli többpártrendszer jellemzi. Ahol a homlokzat talán szép, de amit mögötte rejt, az visszataszító.

Magyarországon az a posztkommunista elit jutott hatalomra, mely a régi reflexeket és a kommunista időszak módszereit egyesíti. Ez az elit nem hisz semmiben sem. Cinikus s csak a hatalmat szereti. A felszínen a mai hatalmat a kormány és a Szocialista Párt reprezentálja. A mélyben azonban egy kiterjedt társadalmi, gazdasági és intellektuális hálózat húzódik. Ezek behálózzák a társadalom minden szintjét. Ez birtokolja az országban a valódi hatalmat. Orbán Viktor kijelentette, hogy a miniszterelnök már a múlt része. Már túlhaladta a szavatossági dátumát. Megerősítette, hogy Gyurcsány Ferenc bűnei miatt persona non grata a magyar politikai életben, ezért kizárt vele bármiféle párbeszéd.

A Szövetség elnöke szerint mielőbb szükség lenne az előrehozott választásokra, mert a kormány demokratikus és erkölcsi szempontok alapján is teljesen elveszítette a hitelét. Ráadásul bebizonyította, hogy képtelen az ország kormányzására. Már ma készek vagyunk a kormányrúd átvételére és megvan ehhez a programunk, ami teljesen eltér a kormány szűklátókörű neoliberalizmusától. Az ő politikájukat kizárólag a gazdasági logika motiválja. Ezzel szemben a Fidesz a társadalmi szolidaritást és a közös felelősséget támogatja. Orbán szerint nehéz alkalmazni Magyarországon a bal- és jobboldal fogalmát. Az egyik oldalon a baloldal klasszikus neoliberális politikát folytat, a másik oldalon a polgári konzervatív jobboldal gyakran szolidárisabb, mint a baloldal.
Orbán szerint a gazdaság felpörgetésében döntő kérdés, hogy megtalálják az adócsökkentés helyes mértékét. Utalt arra, hogy a magas adóterhek miatt a magyarországi feketegazdaság eléri a 25–30 százalékot. Adócsökkentéssel akár a feketegazdaság arányának megfeleződése is elérhető. A Fidesz kormányra kerülve felszámolná a gazdasági növekedés akadályait, a bürokráciát és a korrupciót.

A következő választások miniszterelnök-jelöltjére vonatkozó kérdésével kapcsolatban Orbán úgy fogalmazott, ő fogja elvezetni a Fideszt a folyópartra. S többnyire az addigi vezető irányítja a folyón való átkelést is. Hangsúlyozta, a párton belül csak ő rendelkezik kormányfői tapasztalatokkal. A pártelnök visszautasította a szélsőségesekkel történő együttműködés vádját. A baloldal ismert fegyvere, mondta, hogy a jobboldali konzervatív erőket radikalizmussal vádolják. Nicolas Sarkozy vagy Edmund Stoiber is rendszeresen szembesül ezzel a váddal. De az is látható, hogy a vádak mindkettőjükön kicsorbultak.
Külpolitikai céljai között említette az erős Európát. A közös energiapolitika mellett fontos lenne az egységes bevándorláspolitika. Álláspontunk szerint szigorítani kell a bevándorlást, zárta az interjút a Szövetség elnöke.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)

A konzervatív frankfurti napilapban „Nem és háromszor nem!” címmel közli Ralph Giordano, az ismert kölni publicista álláspontját az Ehrenfeld városrészbe tervezett nagymecsettel kapcsolatban. (A történet előzményeit lásd a május 24-i sajtószemlében.)

„A kölni városvezetéshez intézett követelésemet, miszerint állítsák le az ehrenfeldi nagymecset tervezését, mert tekintettel a kudarcot vallott integrációjukra, hamis kép alakulna ki a muzulmán kisebbség és a többségi társadalom kapcsolatáról, félreérthetetlen és török nyelven fogalmazott életveszélyes fenyegetések követték.

Ezért a következő nyilatkozatot teszem:

Továbbra is kitartok kulturális önrendelkezési jogom mellett. Kitartok életstílusom mellett, mely a legtöbb területen elüt a muzulmánokétól. S továbbra is szabad legyen ezt korlátlanul kimondanom. Szabad legyen kijelentenem, hogy éppen úgy nem akarok a német utcákon burkát és csadort látni, mint ahogyan nem kívánok a magas minaretekről müezzinkiáltást hallani.

S a nyilvánosság előtt szeretnék azon mérgelődni, hogy a török külügyminiszter azért taníttatja a lányát Németországban, mert itt valami olyat tehet, amit otthon hivatalosan tiltanak, nevezetesen fejkendőt viselhet az egyetemi előadásokon.

A szólásszabadságról kialakított véleményemet nem kívánom ahhoz a káros szellemhez igazítani, mely azt mondja: „mindenkinek joga van szabadon hangot adnia véleményének, amíg az nem ellenkezik a sáriával.“ Nem és háromszor is nem!

A sária, az iszlám törvénykezés megrögzötten alkotmányellenes, egy botrányos anakronizmus. Hová jutottunk, hogy arról kell gondolkodnunk, vajon egyik-másik tettünk tetszik-e a radikális muzulmánoknak? Hová jutottunk, hogy előre engedelmeskedve hagyjuk, hogy vallási vagy egyéb fanatikusok előírhatják nekünk, mit tehetünk, mit mondhatunk? Hol tartunk, ha térdre borulunk bármikor a helyi imámok által előidézhető düh és felháborodás előtt, amint az látható volt a Mohamed-karikatúrák kapcsán? Germánia valahol utat tévesztett, ha ma már ezekkel a kérdésekkel kell foglalkoznunk? Nem szabad megfeledkezni mindazon hivatásos multi-kulti illuzionistákról, a baloldali-liberális idegenszerető ügyvédekről, mint Hans-Christian Ströbele és Claudia Roth – mindketten a zöldek Bundestag-képviselői (szerk.) –, akik a többségi társadalom jogos önérdekeinek kíméletlen tagadói és a legfőbb akadályai a bevándorlási probléma reális helyzetértékelésének. Nem szabad őket szem elől téveszteni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.