Szalay szerint rossz tapasztalatok vannak ezen a téren. Jász-Nagykun-Szolnok megyében például, miután a kistérségek megegyeztek, miképpen szeretnék használni a hozzájuk érkező támogatásokat, a regionális területfejlesztési tanács egészen másképp osztotta szét a pénzeket, így a Szolnoki kistérség például 37 millió forinttal kapott kevesebbet.
Szerinte azért sem jó, ha a regionális fejlesztési tanácsban ülő kormánydelegáltak döntenek, mert ezzel bizalmatlanság alakul ki a polgármesterek között, akik közül sokan azt fogják hinni, hogy valamelyik erősebb település ellenük van.
Mint mondta, a mintegy 8000 milliárd forintot kitevő uniós pénzek 80 százaléka amúgy is ágazati programokon keresztül érkezik, vagyis a minisztériumok, illetve a kormány dönt az elosztásáról, és csak a pénz 20 százalékát osztják szét a regionális operatív programok alapján.
Ez nem jó arány, mert jóval kevesebb jut a településekhez, ahol valójában a problémák vannak és a felelősség – mondta a képviselő, aki szerint ezért még fontosabb, hogy ezek a források hogyan jutnak el a helyükre.
(MTI)
Brüsszel rábólintott: jöhet a génmódosított szója az EU-ba
