Pós Péter – aki akkor volt a kuratórium tagja, amikor az elnökválasztás lezajlott – felidézte: már egy évvel ezelőtt is eljárásokat kezdeményeztek az ügyben. Bíróságon támadták meg magát a választást és az új elnök cégbírósági bejegyezését, ám első fokon mindkét ügyet elvesztették, míg az általuk vitatott szavazólap érvényességét megállapító per időpontját még ki sem írta a bíróság.
A volt kurátor elmondta: tavaly az ügyészség azt közölte velük, vizsgálatával bevárja a bírósági eljárások lezárultát.
Pós Péter most született beadványának tárgya – mint a szövegből kiderül – „közérdekű bejelentés, illetve feljelentés ismeretlen tettes vagy tettesek ellen a Magyar Rádió Zrt. elnökének meg nem történt megválasztása ellenére, Such Györgynek a cégjegyzéki adatok közé önálló képviseleti jogú vezető tisztségviselőként (elnökként) történő bejegyeztetése ügyében, nagy valószínűséggel elkövetett közbizalom elleni bűncselekmények, így például különösen okirat-hamisítás aggálya miatt„.
Érvelése szerint az akkor 29 tagú testületben 28-an vettek részt a választási procedúrában, és – egy, első menetben érvénytelennek minősített szavazat mellett – 18-an támogatták Such György megválasztását. Így „érvényes igen szavazatként a jegyzőkönyv csak 18 szavazatot (az összes szavazat kevesebb, mint kétharmadát) jelöl meg” – írja.
Ugyanakkor, tette hozzá, a szavazatszámláló bizottság három tagja közül csak egy vélte úgy, hogy a voksok egyike érvényes. A vitatott szavazat leadója később szóban jelezte, támogatni kívánta a jelölt megválasztását, így szavazata igennek minősül. Ezt az indoklást akkori sajtóhírek szerint szavazással el is fogadta a testület.
(mti)

Nagymama filléres trükkje: ettől burjánzik a muskátli egész nyáron