A Fidesz szerint az egészségügy zuschlagosítása folyik

Gyurcsány Ferenc szerint az egészségügyi reform „összerendeződési szakasza” következik, ami ugyanis eddig történt, az a korábbi helyzet szétszedése, fellazítása, sok esetben a rossz kompromisszumok szétszakítása volt. A Fidesz szakpolitikusa, Pesti Imre szerint az egészségügy „zuschlagosítása” folyik.

MNO
2007. 09. 29. 14:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormányfő az Országos Járóbeteg Szakellátási Konferencián, szombaton Balatonfüreden úgy fogalmazott: 2008-ban „a reform konfliktusos részén alapvetően túlleszünk”, s a következő időszak arról szól majd, miként lesz egyre működőképesebb az új rendszer, és hogyan tanulja meg mindenki ennek a használatát. „Nekünk 2010-ig be kell tudni bizonyítani, hogy a rendszer átalakítása sikeres volt” – mondta. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ez nem egyszerűen politikai forgatókönyv, hanem szakmai kérdés is, abban az értelemben, hogy befejeződik a kapacitások átalakítása, a biztosítási rendszer reformja és elkezdik máshová tenni a súlypontokat, az alapellátásra, a biztosítottak érdekeire és a népegészségügyi programokra.

Az egészségügyi reform középpontjában a biztosított van, s neki erős intézményi háttér kell és valóságos biztosító, olyan, aki képviseli az érdekét – tette hozzá a miniszterelnök.

Pesti Imre, a Fidesz szakpolitikusa közölte, a „Zuschlag know-how-t” vélik felfedezni az egészségügyben.
Az egészségügy területére szánt 10 milliárd forintra utalva azt mondta, „kifejezetten furcsa, és a zuschlagosításra utal”, hogy ennek az összegnek egy részét „éppen (a volt) egészségügyi államtitkár cégei” kapják meg. Arra hívta fel a figyelmet, hogy ezek a cégek többet kapnak, mint Magyarország egyik legnagyobb egészségügyi szolgáltatója, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem.

Közölte: a kórház-privatizációban megjelenő új cégek, amelyek állítása szerint rendkívül erősen köthetők a szocialistákhoz, szinte valamennyi esetben jogszabálysértést követtek el. „Mindenütt korrupciógyanús ügyeket találunk, éppen ezért (..) mondhatjuk, hogy a Zuschlag know-how megjelent az egészségügyben is” – fogalmazott Pesti Imre.

Az ellenzéki szakpolitikus szerint a kormányfő szavai messze állnak a tettektől és a valóságtól, ezt jelzi az is, hogy az említett 10 milliárd forintnak mindössze 1,3 százalékát szánják csak a szakrendelői hálózat, a járóbeteg-ellátás fejlesztésére. Utalt arra, hogy a kormányzat a betegek több mint 40 százalékát az alap- és a járóbeteg-ellátásban kívánta ellátni.

MTI

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.