Egyévi nyomozó munka eredményeképpen a Központi Nyomozó Főügyészség tegnap gyanúsítottként hallgatta ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) munkatársát Révész Máriusz megveretése ügyében. Noha a Fidesz országgyűlési képviselőjét a Síp utcában 50-100 rendőr gyűrűjében bántalmazták az egyenruhások, a legutóbbi időkig egyetlen személyt sem sikerült azonosítania az ügyészségnek. A rendőrök ugyanis nem viselték a rendőrségi törvényben előírt azonosító jelvényüket.
Mint Keresztes Imre, a nyomozó főügyészség vezetője kérdésünkre elmondta, a BRFK munkatársának személyazonosságát azért tudták megállapítani, mert a főtörzsőrmester a többiekétől eltérő ruházatot viselt: nem gyakorlóruha volt rajta. Az ügyészségi vezető úgy tájékoztatott: a tiszthelyettes nem vett részt Révész Máriusz brutális bántalmazásában, hanem a gumibotozásnak csak szemlélője volt. Jelenléte azonban szándékerősítőnek minősül.
A rendőrt mint bűnsegédet aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett, súlyos testi sértés bűntettével és bántalmazás hivatalos eljárásban vétségével gyanúsítják. Tegnapi kihallgatásán a gyanúsított érdemi védekezést terjesztett elő. Keresztes Imre szerint ez további személyek gyanúsításának lehetőségére ad alapot. Megkérdeztük a Központi Nyomozó Főügyészség vezetőjét, mennyiben segítette a rendőrség a nyomozást. Keresztes Imre azt mondta: megkapták azt a rendőri jelentést, amelyet tavaly október 24-én a Rebisz egyik munkatársa írt a feletteseinek, s amelyben arról számolt be, hogy 23-án a Fidesz nagygyűlését követően a Síp utca közelében találkozott a vérző arcú Révész Máriusszal.
A képviselőt felismerte, s megkérdezte tőle, miben segíthet, mi történt vele. Az ellenzéki politikus a rendőri jelentés szerint azt válaszolta, a rendőrök gumibottal megverték. Bene László országos főkapitány a parlamenti szakbizottság tavaly október 31-i ülésén idézett ebből a jelentésből. Benének törvényi kötelessége lett volna, hogy a rendőri jelentésről jelentést tegyen felettesének, a miniszternek, s intézkednie kellett volna, hogy a rendőrség, illetve az ügyészség vizsgálja ki az ügyet. Keresztes Imre lapunknak elmondta: eddig három alkalommal keresték meg írásban Bencze Józsefet, az Országos Rendőr-főkapitányság új vezetőjét.